Studia podyplomowe „Nowoczesne metody inżynierii oprogramowania” z certyfikatem „Studia z Przyszłością”

• Studia podyplomowe „Nowoczesne metody inżynierii oprogramowania”, prowadzone przez Katedrę Inżynierii Oprogramowania WETI, uzyskały certyfikat i znak jakości „Studia z Przyszłością. Certyfikat ten przyznawany jest w ogólnopolskim konkursie i programie akredytacyjnym organizowanym od 2015 r. przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (www.studiazprzyszloscia.pl). W tym programie certyfikowane są kierunki i specjalności studiów wyróżniające się nowoczesnością koncepcji kształcenia i najwyższą jakością programu i metod realizacji studiów. Komisja Ekspertów, składająca się z przedstawicieli środowisk naukowych i przemysłowych, nagradza kierunki i specjalności doskonale dostosowane do wyzwań współczesnego rynku pracy i oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni.

W tej edycji konkursu Znak Jakości „Studia z Przyszłością” przyznano kierunkom studiów, które – zdaniem Komisji - zapewniają możliwość osiągnięcia innowacyjnych efektów kształcenia o wysokim poziomie użyteczności na rynku pracy oraz, co szczególnie ważne dla studiów podyplomowych, pozwalają słuchaczom nabyć umiejętności i kompetencje o charakterze praktycznym.

Certyfikaty zostały rozdane na uroczystej gali finałowej w dniu 13.04.2017 r., która odbyła się Pałacu Tyszkiewiczów na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Certyfikat przyznany naszemu wydziałowi odebrał kierownik Katedry Inżynierii Oprogramowania, a zarazem kierownik wyróżnionych studiów, prof. Krzysztof Goczyła. Wraz z nim certyfikaty odebrali przedstawiciele czterech innych wyróżnionych kierunków studiów prowadzonych na PG na wydziałach: Chemicznym, Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Zarządzania i Ekonomii.

Studia podyplomowe „Nowoczesne metody inżynierii oprogramowania” prowadzone są na WETI od 1998 roku.  Inicjatorem i pierwszym kierownikiem studiów był prof. Janusz Górski.  Więcej informacji o tych studiach – pod adresem eti.pg.edu.pl/katedra-inzynierii-oprogramowania/studia-podyplomowe .

Galeria Galeria