WETI LAUREATEM KONKURSU „TERAZ POLSKA”

• Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej został
    laureatem VIII edycji (rok 2015) Konkursu „Teraz Polska” w kategorii PRZEDSIĘWZIĘCIA
    INNOWACYJNE za  „CyberOko” - metodę i technologię do diagnozowania i stymulowania
    pacjentów z ciężkimi urazami mózgu, opracowaną w Katedrze Systemów Multimedialnych.

W historii konkursu godło po raz pierwszy zostało przyznane uczelni.

Godło „Teraz Polska” jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci.

– Opatrując nasz wynalazek godłem „Teraz Polska”, wierzymy, że będzie on mógł skutecznie dotrzeć do jeszcze większej liczby potrzebujących: ludzi znajdujących się w stanie śpiączki lub w stanie wegetatywnym, m.in. po ciężkich urazach mózgu – mówi prof. Andrzej Czyżewski.

W Polsce w śpiączkę zapada średnio 14 tys. osób rocznie. CyberOko to dla wielu z nich olbrzymia szansa. Ideą tego wynalazku jest połączenie techniki śledzenia wzroku, analizy fal mózgowych EEG i komputerowego interfejsu aromatowego – w celu badania stanu świadomości. Urządzenie powstało w ramach projektu „Typoszereg komputerowych interfejsów multimodalnych”.

Czytaj także:

Pismo PG nr 6/2015 str. 11