Konferencja beIT 27-29.03.2015 - relacja

• W dniach 27-29 marca 2015r. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się pierwsza edycja Konferencji Inżynierii Oprogramowania beIT. Impreza ta tworzona była rękami studentów i osób związanych z Kołem Naukowym Zarządzanie IT przy wsparciu Katedry Inżynierii Oprogramowania, Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki oraz JM Rektora Politechniki Gdańskiej.

Przez trzy dni ponad 70 uczestników oraz 14 prelegentów wymieniało się wiedzą i doświadczeniami w trakcie 11 warsztatów i 3 wykładów dotyczących tematyki zarządzania projektami, zwinnego wytwarzania oprogramowania oraz analizy biznesowej i systemowej. Wykłady ponadto miały charakter otwarty i przyciągnęły liczne grono dodatkowych zainteresowanych słuchaczy.

Konferencję wsparły w roli sponsorów liczące się globalne, krajowe i lokalne firmy branży IT takie jak: Asseco Poland SA, AitonCaldwell, Polska Press Grupa, GForces Polska, ADVA Optical Networking, Sii, Helion, Rocket Studio i Madkom. Patronatem honorowym Konferencję beIT objęli JM Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Konferencja obejmowała dwie ścieżki tematyczne:

• beAGILE - Zwinne zarządzanie projektem IT
    • beANALYST - Praca analityka w projekcie IT

Podczas wszystkich dni konferencji sale warsztatowe były wypełnione po brzegi, audytoria wykładowe równie licznie zasiedlone, a wśród uczestników kwitły projektowe dyskusje. W ankiecie końcowej uczestnicy ocenili konferencję na 8,2 punktu w skali 1-10 punktów, a w licznych komentarzach chwalili jej program i organizację. Następna edycja Konferencji beIT może być tylko lepsza. Do zobaczenia za rok!

(fot. Kamil Kajdy)

Załączone pliki