KRZYSZTOF MALICKI

Studia na ETI dały mi możliwości realizacji własnych pomysłów technicznych i biznesowych, które pozwoliły mi zdobyć doświadczenie jeszcze przed podjęciem pracy zawodowej.

Moja droga po studiach

Karierę zawodową rozpocząłem od pracy w firmie PROKOM Software S.A. Miałem okazję planować i prowadzić projekty z ludźmi o ogromnej wiedzy i doświadczeniu, dzięki czemu rozszerzyłem posiadaną wiedzę techniczną o kompetencje w zakresie finansów i prawa.

Mając 28 lat założyłem własną firmę, w której początkowo zajmowałem się doradztwem biznesowym, ale ostatecznie, zamiast doradzać innym, założyłem firmę technologiczną. W taki sposób zrodziła się idea platformy FreecoNet i firmy DATERA S.A., która docelowo zadebiutowała na rynku New Connect pod nazwą Aiton Caldwell S.A. Mając 36 lat zdecydowałem się podjąć pracę na Politechnice Gdańskiej, gdzie pracuję do dzisiaj, realizując swoją pasję przy komercjalizacji wyników badań naukowych. Pełnię funkcje pełnomocnika Rektora ds. komercjalizacji oraz prezesa zarządu spółki EXCENTO. Pracuję też ze studentami jako opiekun koła SimLE oraz prowadząc cykl wykładów poświęconych roli dojrzałego menadżera.

Kierunek studiów:

informatyka, specjalność: sieci komputerowe

Dyplom:

„Protokół komunikacji grupowej oparty o kredytowanie potwierdzeń wirtualnych.
Konstrukcja i badania charakterystyk ruchu”
pod kierunkiem dr. inż. Jerzego Konorskiego, 1999