Bałtyckie Bitwy Robotów

W najbliższy weekend, 18 i 19 maja w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym odbędą się Bałtyckie Bitwy Robotów. Niesamowite trzydniowe wydarzenie składające się z turnieju robotyki amatorskiej, konferencji, Robohackathonu oraz wystaw firm z branży technicznej.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich pracowników wraz z rodzinami do udziału w tym wydarzeniu. Atrakcji na pewno nie zabraknie, podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano m.in. warsztaty z budowy konstrukcji robotów przy pomocy zestawów LegoMindstorms. Odwiedzający będą mieli okazję podziwiać zmagania zawodników, oddać głos na faworyta konkurencji Freestyle, posłuchać prelekcji dotyczących projektów studenckich i komercyjnych z zakresu robotyki. Jest to także dobra okazja dla każdego do zgłębienia wiedzy z zakresu robotyki oraz zasad każdej z konkurencji.

Na odwiedzających będą czekać wolontariusze, którzy oprowadzą po terenie wydarzenia i opowiedzą o czekających atrakcjach.
Wstęp na teren wydarzenia jest darmowy.

Organizatorami wydarzenia jest interdyscyplinarna organizacja non-profit Stowarzyszenie Robotyków SKALP (www.srskalp.pl) oraz Koło Naukowe NKSA  (Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Politechniki Gdańskiej, www.eia.pg.edu.pl/wws/naukowe-kolo-studentow-automatyki), które wcześniej tworzyły niezależnie Trójmiejski Turniej Robotów i Roboxy.