Praktyki MSWiA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

organizuje pierwszą edycję praktyk dla studentów uczelni wyższych pod nazwą:

Letnia Akademia MSWiA

Program praktyk został stworzony z myślą o osobach, które chcą zdobyć doświadczenie w polskiej administracji. Celem akcji jest:

• umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności,
  • zapoznanie ich z funkcjonowaniem administracji rządowej ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki MSWiA,
  • wskazanie ścieżki rozwoju zawodowego w administracji publicznej,
  • rozwinięcie kompetencji zawodowych poprzez współpracę z wykwalifikowanym zespołem.

W czasie trwania programu studenci otrzymają możliwość wyboru jednego z czterech bloków tematycznych, w ramach których będą ralizowane praktyki. Dodatkowo, Ministerstwo planuje zorganizowanie cyklu spotkań z jednostkami podległymi MSWiA, jak również innymi urzędami administracji.

Uczestnicy "Letniej Akademii MSWiA" otrzymają stypendium z tytułu uczestnictwa w programie.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie Ministerstwa: www.mswia.gov.pl