Nauka na Politechnice Gdańskiej

W najnowszym numerze „Pisma PG. Forum Społeczności Akademickiej” ukazało się kolejne zestawienie dotyczące aktywności naukowej pracowników Politechniki Gdańskiej.

– Publikacje pracowników aktualnie zatrudnionych na Politechnice Gdańskiej, które ukazały się w czasopismach z największą wartością liczbową współczynnika oddziaływania (Impact Factor – według listy JCR z 2016 roku), zostały opracowane na podstawie publikacji z afiliacją Politechniki Gdańskiej znajdujących się w zasobach uczelnianej platformy elektronicznej MojaPG, według stanu na dzień 8 lutego 2018 roku – mówi Mariusz Madajczyk, kierownik Działu Spraw Naukowych Politechniki Gdańskiej. – Zestawienie to planujemy cyklicznie uaktualniać.

Ponadto, przygotowane zostało zestawienie obecnie zatrudnionych (stan na 8 lutego 2018 roku) pracowników PG uwzględniające liczbę wypromowanych doktorów od początku kariery zawodowej. Zestawienie uwzględniające osoby, które wypromowały co najmniej dziewięciu doktorów, zostało opracowane na podstawie informacji otrzymanych bezpośrednio od pracowników oraz z wydziałów.

Pełne analizy są dostępne na stronie internetowej Działu Spraw Naukowych.

Aktualny numer „Pisma PG. Forum Społeczności Akademickiej” dostępny jest [tutaj].