Jubileusz Marianny Sankiewicz

Jubileuszowa uroczystość 95. urodzin doc. dr inż.  Marianny Sankiewicz-Budzyńskiej odbyła się 23 września 2016 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

W uroczystości uczestniczyli:  rektor PG prof. Jacek Namieśnik, dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki prof. Jerzy Wtorek, wychowankowie Jubilatki, profesorowie: Bożena Kostek (PG), Andrzej Czyżewski (PG), George Papanikolaou (Aristotle University of Thessaloniki) oraz zdalnie – Henryk Skarżyński (kierownik Światowego Centrum Słuchu). Z życzeniami przybyli również dawni studenci, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów PG oraz szefowie i pracownicy pomorskich firm.

Uruchomiona została specjanla strona: mariannasankiewicz.pl zawierająca także obszerne informacje o przebiegu jubileuszu w dniu 23 września 2016.

26 września br. o godz. 19.09 w Programie 1 Polskiego Radia, w audycji Wieczór Odkrywców Krzysztofa Michalskiego gościła Pani Marianna Sankiewicz.
Nagranie audycji można także wysłuchać z pliku .

Więcej na portalu PG...