Konkurs dla zapaleńców kodowania

Konkurs dla zapaleńców kodowania ogłosiło Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji PG. Przedmiotem konkursu pt. „Uwaga! Upadek!” jest opracowanie algorytmu pozwalającego wykryć sytuację upadku.

Rejestracja na konkurs trwa do 10 marca. Formularz konkursowy, regulamin, terminarz i inne informacje znajdują się pod adresem: http://www.konkurs.niwa.gda.pl/

Adresatami konkursu są zespoły studentów (3-4 osobowe).

10 tys. złotych – wygra zespół programistów, który zaproponuje i zaimplementuje najlepszy algorytm analizujący strumień video, pozwalający wykryć sytuację upadku. Na zadanie należy popatrzeć m.in. z perspektywy osób starszych, niepełnosprawnych, z zaburzeniami neurologicznymi.

Implementacja takiego algorytmu mogłaby mieć zastosowanie w zaawansowanych systemach monitoringu, automatycznie rozpoznając niebezpieczną dla zdrowia ludzkiego sytuację i umożliwiając natychmiastową reakcję odpowiedniego personelu!

Zespoły konkursowe będą miały do dyspozycji specjalne poradniki, kursy online i narzędzia wspierające pracę. Co ciekawe uczestnicy konkursu będą mieli także okazję popracować na platformie KASKADA wspierającej analizę danych multimedialnych w celu identyfikacji obiektów i niebezpiecznych zdarzeń.

Chętni odwiedzą też Centrum Informatyczne TASK, by wziąć udział w szkoleniu dotyczącym korzystania z platformy KASKADA.

Oprócz nagrody głównej, organizatorzy przewidzieli dodatkowe nagrody m.in. w postaci sprzętu elektronicznego. Studenci WETI będą mieli okazję powalczyć również o 3 punkty ECTS.