Nagroda za kosmiczną pracę magisterską

Nasza absolwentka, mgr inż. Luiza Leszkowska,  otrzymała Nagrodę Naukową III stopnia Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej  za najlepszą studencką pracę magisterską z zakresu inżynierii kosmicznej w kategorii prac magisterskich. W konkursie udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Praca pt.: „Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X" napisana pod opieką dr. inż.  Łukasza Kulasa (promotora) oraz mgr. inż. Mateusza Rzymowskiego (konsultanta pracy) przedstawia nową konstrukcję anteny, która może być zastosowana w nanosatelitach typu CubeSat np. do szybkiej transmisji obrazów rejestrowanych przez satelity pracujące w konstelacjach.

Uzyskanie tego wyróżnienia wpisuje się w tematykę zainteresowań naszej laureatki rozwijanej w ramach naszej Katedry - wcześniej, razem z kolegą ze studiów – Marcinem Borawskim – zrealizowała w KIMiA pracę inżynierską pt.: „Anteny o polaryzacji kołowej dla nanosatelitów CubeSat”, której promotorem był dr inż. Krzysztof Nyka.

Serdecznie gratulujemy tego sukcesu!