Pożegnaliśmy Mariannę Sankiewicz

29 maja 2018 roku zmarła doc. dr inż. Marianna Sankiewicz, wyjątkowa i niezwykła osoba, która całe swoje życie była związana  z Wydziałem.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się 6 czerwca 2018 roku.

Dała nam skrzydła - taki był tytuł publikacji którą wydali absolwenci z okazji  Jej 90. urodzin.
"... Najserdeczniejsze podziękowania za trud poświęcony naszej Alma Mater i za otwarte serce, ujmujące tak wielu absolwentów. Jest to wspaniały wzór do naśladowania dla młodych pokoleń." (z posłania JM Rektora  PG prof. dra hab. inż. Henryka Krawczyka, prof. zw. PG, październik 2011).

W 2016 roku obchodzilismy  95. urodziny Marianny Sankiewicz-Budzyńskiej  http://mariannasankiewicz.pl.

Jej imię zawsze przywoływać będzie uśmiech na twarzach każdego absolwenta, a nasz kolega z Mali nadał swojej afrykańskiej córeczce imię: Marianna Sankiewicz, a syn drugiego absolwenta, Gualiana Mayuku nazywa się Sandy Edward Mayuku Sankiewicz.

Jak sama wielokrotnie mówiła: "Ja tylko po to żyję, by pomagać innym potrzebującym, bo tylko człowiek, człowiekowi może pomóc."

Dlatego zawsze będziemy o Niej pamiętać!

Koło Absolwentów WETI zainicjowało wykonanie Ławeczki Marianny oraz utworzenie Funduszu Marianny pamietając atencję z jaką Pani Marianna otaczała najzdolniejszych i najbardziej potrzebujących studentów.