Spotkania Forum Electronicum

W ostatni wtorek stycznia, tj. 29.01.2019 o godz. 17.05 w Audytorium 1 im. Stanisława Kowalskiego w budynku WETI A odbyło sie kolejne spotkanie cyklu.

Systemy inteligentne zmieniają świat, to temat bardzo interesującego wykładu prof. Bogdana M. Wilamowskiego, absolwenta naszego wydziału, który został specjalnie zaproszony przez dziekana prof. Jerzego Wtorka. Sylwetka profesora prezentowana jest w zakładce  ONI SĄ OD NAS.

========================================================================

W dniu 27 listopada 2018 roku spotkanie było na temat: Brydż a sprawność intelektualna
Gościem i prelegentem był dr Marek Małysa, matematyk i wiceprezes Polskiego Związku Brydża Sportowego.

========================================================================

Tematem spotkania 23.10.2018  było:

• 25 lat Centrum Informatycznego TASK - krótka historia rozwoju
  • "Moc obliczeniowa a granice poznania" - wykład o tym co jest możliwe dzisiaj i co jutro będzie...

========================================================================

25 września br.  omawiano inicjatywy absolwentów dotyczące pamięci Marianny Sankiewicz:
-  Koło Absolwentów Wydziału ETI wystąpi oficjalnie do Dziekana z inicjatywą nadania imienia jednemu z audytoriów!
- ławeczka Marianny zostanie zaprezentowana po zakończeniu prac koncepcyjnych,
- wniosek aby ulica, plac w Gdańsku był nazwany imieniem Marianny Sankiewicz - sprawa będzie procedowana,
- możliwe  jest nadanie imienia Marianny Sankiewicz jednemu z Gdańskich Tramwajów, inicjatywa Marka Żabczyńskiego będzie kontynuowana.

===============================================================================================================

24 kwietnia br.  tematem spotkania był "Internet na Bałtyku".  To było już trzecie kolejne spotkanie. Zapozanliśmy sie z wynikami  projektu NetBaltic (http://netbaltic.pl) poświęconego realizacji wielosystemowej, samoorganizującej się szerokopasmowej sieci. Projekt  pod kierunkiem prof. Józefa Woźniaka realizowany był od 2015 roku. Interesująca prezentacje przedstawił Krzsztof Gierłowski.

27 marca br. w godz. 17.05-19.00 odbyło się spotkanie pod tytułem:

"Czy z problemów polskich jednostek administracji publicznej i zespołów studentów da się zrobić globalny startup? Na podstawie doświadczeń Excento i Alfabeat."   Temat prezentowali: Krzystof Malicki i Jan Wyrwiński.

Uwaga: PARKING!
Zgodnie z zasadami obowiązującymi na PG parking dla gości dostępny jest przy ulicy Fiszera.