Zagłosuj na projekty do Budżetu Obywatelskiego PG. Czeka pół miliona złotych!

Do 4 grudnia można głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020.  Do głosowania dopuszczono 18 projektów:
9 pracowniczych i 9 studenckich.

W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego PG zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Po weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami utworzono wstępną listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.

Wśród projektów dopuszczonych do głosowania znalazły się m.in. projekty dotyczące utworzenia strefy wypoczynku, montażu dystrybutorów wody pitnej oraz automatów ze środkami higienicznymi, odnowienie sprzętu żeglarskiego w OWPG w Czarlinie, stacja rowerowa dla osiedla studenckiego, czy system kolejkowy do dziekanatu.

Z opisem projektów można zapoznać się tutaj: pracownicze oraz studenckie.

Podobnie jak w latach poprzednich, w obecnej edycji BO PG budżet na realizację projektów pracowniczych wynosi 350 tys. zł, a na realizację projektów studenckich – 150 tys. zł.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest [tutaj].

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z BO PG można znaleźć [tutaj].

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski.