Zmarł profesor Jerzy Seidler

12 października 2017 roku, w wieku 90 lat  zmarł prof. dr inż. Jerzy Seidler, który w 1963 roku uzyskał nominację na profesora jako jeden z najmłodszych wówczas profesorów w skali kraju. W latach 1964-1966 prof. zw. dr inż. Jerzy Seidler był dziekanem naszego wydziału. W roku 1969 został wybrany na członka korespondenta PAN, zaś w roku 1983 na członka zwyczajnego. Pełnił też szereg funkcji w Ministerstwie Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki. Był przewodniczącym krajowej komisji programowej dla wydziałów elektroniki i stałym członkiem Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej. Równocześnie kontynuował swoja prace w Instytucie Podstaw Informatyki PAN aż do przejścia w roku 1995 na emeryturę w kraju. Był przewodniczącym Rady Naukowej tego instytutu i przewodniczącym Komitetu Naukowego Informatyki PAN.

Nekrolog WETI

W histori wydziału zapisał się jako wybitna osobowość oraz uczony i nauczyciel akademicki. Z wydziałem związany był do ostatnich dni życia. Postać profesora prezentowana była w wielu materiałach wydziału.