Do 4 grudnia można głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020. Do głosowania dopuszczono 18 projektów:
9 pracowniczych i 9 studenckich.
W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego PG zgłoszonych zostało w sumie 36 projektów. Po weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami utworzono wstępną listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.
Wśród projektów dopuszczonych do głosowania znalazły się m.in. projekty dotyczące utworzenia strefy wypoczynku, montażu dystrybutorów wody pitnej oraz automatów ze środkami higienicznymi, odnowienie sprzętu żeglarskiego w OWPG w Czarlinie, stacja rowerowa dla osiedla studenckiego, czy system kolejkowy do dziekanatu.
Z opisem projektów można zapoznać się tutaj: pracownicze oraz studenckie.
Podobnie jak w latach poprzednich, w obecnej edycji BO PG budżet na realizację projektów pracowniczych wynosi 350 tys. zł, a na realizację projektów studenckich – 150 tys. zł.
Szczegółowy harmonogram dostępny jest [tutaj].
Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z BO PG można znaleźć [tutaj].
Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski.