Konkurs Czerwonej Róży 2018

44 edycja Konkursu Czerwonej Róży 2018

Lisy Aditya, studentka kierunku Environmental engineering oraz Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska wygrali pierwszy, uczelniany etap Konkursu o Nagrodę Czerwonej Róży. Nasi reprezentanci będą walczyć o prestiżowy laur, a także o samochód osobowy (dla najlepszego studenta) i 12 tys. zł (dla najlepszego koła naukowego) podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 maja na Politechnice Gdańskiej.

Pierwszy, uczelniany etap Konkursu o Nagrodę Czerwonej Róży zakończył się na Politechnice Gdańskiej 30 kwietnia.

Do konkursu w kategorii „najlepszy student” przystąpili: Karol Pelzner z Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki (WETI, sem. II mgr), Joanna Bławat z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (WFTiMS, sem. II mgr), Lisy  Aditya z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska (WILiŚ, sem. II mgr).

Natomiast, w kategorii „najlepsze koło naukowe” zgłosiły się: Koło Naukowe CAD/CAE Studentów PG PIKSEL (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa), Koło Naukowe Jakościowe Aspekty Towaroznawstwa  „Sensoris” (Wydział Zarządzania i Ekonomii), Koło Inżynierii Kosmicznej – SpaceCube (Wydział Mechaniczny), Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO (Wydział Inżynierii Lądowej iŚrodowiska), Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich (Wydział Eletrotechniki i Automatyki), oraz Międzywydziałowe Koło Naukowe SimLE (Wydział Mechaniczny).

Reprezentanci Politechniki Gdańskiej zawalczą teraz ze studentami innych uczelni województwa pomorskiego o laury Czerwonej Róży – samochód dla najlepszego studenta oraz 12 tys. zł. dla najlepszego koła naukowego. Gala konkursu odbędzie się 27 maja 2018 r. na Politechnice Gdańskiej, która jest gospodarzem 44. edycji konkursu.

W 2017 r. nagrodę Czerwonej Róży – samochód, otrzymał Mariusz Smentoch z Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Nagrodami w konkursie są:

• samochód osobowy dla najlepszego studenta,
  • 12 000 zł dla najlepszego koła naukowego.

Harmonogram zakończenia konkursu:

• 21 maja - publiczna prezentacja finalistów Konkursu ze wszystkich uczelni
  • 25 maja - posiedzenie Kapituły Konkursowej
  • 27 maja - Gala Konkursu i ogłoszenie wyników, oraz wręczenie nagród laureatom

Regulamin Konkursu, komunikat, oraz wzory formularzy zgłoszeniowych znajdują się w załączonych dokumentach oraz na stronie Stowarzyszenia: www.czerwonaroza.org.pl