Międzynarodowe zawody Field Robot Event

W dniach 13-16.06.2017 r. na Uniwersytecie Harpera Adamsa w Wielkiej Brytanii odbywały się międzynarodowe zawody Field Robot Event. Wśród zespołów  m.in. z Niemiec, Holandii i Meksyku studenci z koła naukowego SKALP byli jedynym zespołem z Polski. Zbudowali prototyp w pełni autonomicznego robota do wspomagania pracy rolników.
Podczas zawodów rozegrano kilka konkurencji, w których robot Żukbot miał następujące zadania:
1. Nawigacja podstawowa,
2. Nawigacja zaawansowana.
3. Mapowanie pola - rozpoznawanie przeszkód oraz rozpoznawanie chwastów.
4. Precyzyjny oprysk chwastów.
5. Freestyle, w którym robot zaprezentował koncepcje sprawdzania kondycji roślin i prawdopodobieństwa ich chorób na podstawie głębokich sieci neuronowych.

W konkurencji precyzyjnego oprysku chwastów  zajęli 1 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej zajęli wysokie, 5 miejsce na 14 startujących zespołów.
Więcej informacji i zdjęcia można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/zukbot/

Załączone pliki