Na WETI najlepsza Elektronika i telekomunikacja

W rankingu studiów inżynierskich Perspektywy 2018 najlepiej na naszym wydziale wypadł kierunek Elektronika i telekomunikacja, osiągnął trzecie miejsce (88 pkt.) poprawiając wynik z ubiegłego roku, gdy był klasyfikowany na 6. miejscu w Polsce. Wyniki rankingu  tego kierunku =>>

Informatyka WETI zajęła czwarte miejsce, Inżynieria biomedyczna uplasowała się natomiast  na piątym miejscu rankingu 2018. Automatyka i robotyka poprawiła wynik, bo z 13. miejsca awansowała na 11.

Rankingi kierunków

Organizatorzy tak komentują wyniki tegorocznego rankingu:

"Analizując klasyfikacje rankingowe 21 dyscyplin studiów technicznych, na czołowych pozycjach widzimy wydziały czterech uczelni: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Śląskiej. Dla osób znających polskie szkolnictwo wyższe nie ma w tym zaskoczenia, gdyż siła i ranga krajowa oraz międzynarodowa tej Wielkiej Czwórki jest znana. Gratulujemy!

Ale za ich plecami jest grupa wydziałów reprezentujących równie świetne uczelnie – z Politechniką Gdańską, Politechniką Łódzką, i Politechniką Poznańską w pierwszej linii. Tegoroczni maturzyści będą mieli w czym wybierać."