Odznaka Honorowa PCK dla WETI

Podczas uroczystej okręgowej gali 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK która obyła się w sobotę, 8 grudnia br. w ratuszu Głównego Miasta Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (WETI) PG oraz prof. Jerzy Wtorek, dziekan i Zenon Filipiak, dyrektor administracyjny WETI  uhonorowani zostali Odznaką Honorową PCK IV stopnia.

Kapituła Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża przyznała także Odznakę Honorową PCK prof. Jackowi Namieśnikowi, rektorowi Politechniki Gdańskiej oraz Politechnice Gdańskiej jako instytucji.

Odznaki Honorowe PCK zostały przyznane w uznaniu za zasługi na rzecz promowania idei honorowego krwiodawstwa poprzez wsparcie i patronat honorowy nad cykliczną akcją poboru krwi pn. Politechnika Superbohaterów.

Pełna informacja o uroczystości na portalach:  www.gdańsk.pl i naszemiasto.
Zobacz też sewis zdjęciowy Rejonowej Rady HDK Gdańsk.

Od 17-go października br. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej działa Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. doc. dr inż. Marianny Sankiewicz-Budzyńskiej. Informacje o klubie.