Umowa offsetowa

Miło nam poinformować, że w poniedziałek 8 kwietnia 2019r. sekretarz stanu w MON podpisał umowę offsetową z firmą Leonardo, która poprzedza umowę główną dotyczącą kupienia przez rząd Polski, na potrzeby Marynarki Wojennej RP, śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych i prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Prof. Jacek Marszal, Kierownik Katedry Systemów Elektroniki Morskiej był członkiem Zespołu Negocjacyjnego w charakterze eksperta.

Głównym offsetobiorcą, zgodnie z umową zawartą pomiędzy Skarbem Państwa RP reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej a Leonardo MW Ltd. są Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. oraz Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej. Wartość transferu technologii wynosi 395 882 751 zł i obejmuje 9 zobowiązań offsetowych.

Umowa offsetowa dotyczy stworzenia centrum serwisowego w Łodzi, które będzie się zajmowało serwisowaniem śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych oraz umożliwi działania związane z badaniem i rozwojem dla Politechniki Gdańskiej.

Informacja na stronie MON:

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/offset-podpisany-powstanie-centrum-serwisowe-dla-smiglowcow-do-zwalczania-okretow-podwodnych