Trzeci hackathon z cyklu Wielkie Wyzwania Programistyczne (WWP): Switch to Smart

W dniach 10–18 i 24 listopada ICM UW wraz z PGE Nowa Energia organizuje w Warszawie trzeci hackathon z cyklu Wielkie Wyzwania Programistyczne (WWP): Switch to Smart.

Tematem hackathonu Switch to Smart jest inteligentne zarządzanie energią (smart energy). Zadaniem uczestników będzie stworzenie – z użyciem superkomputerów ICM UW oraz na podstawie danych dostarczonych przez PGE – rozwiązań pozwalających wykrywać najbardziej energochłonne urządzenia i świadomie regulować zużycie prądu. Hackathon stanowi część prowadzonego przez PGE Nowa Energia programu „Włącz się na przyszłość”, który promuje wśród konsumentów wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi w celu optymalizacji zużycia energii w ich domach. 

W zmaganiach programistycznych mogą wziąć udział zespoły 2–3-osobowe. Hackathon skierowany jest przede wszystkim do studentów (w tym doktorantów) kierunków informatycznych i technicznych. Stanowi też niecodzienną okazję do uruchomienia własnych aplikacji na superkomputerach. Zwycięzcy hackathonu otrzymają atrakcyjne nagrody, a ponadto będą mieli szansę wprowadzić w życie swoje rozwiązanie.

Rejestracja na hackathon rozpocznie się 10 listopada 2018 r.

Więcej szczegółów na stronie: wwp.icm.edu.pl

Załączone pliki