Koło naukowe „Gradient”

Katedra Architektury Systemów Komputerowych informuje o uruchomieniu nowego koła naukowego "GRADIENT"

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą studentów Politechniki Gdańskiej z Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, która z zamiłowania i pasji interesuje się tematyką uczenia maszynowego. W szczególności naszym sercom przypadły głębokie sieci neuronowe, które staramy się poznać w praktyce na naszych spotkaniach.

Myśl przewodnia brzmi: Wyznaczamy właściwy kierunek.

Czym się zajmujemy:

Spotkania koła naukowego mają na celu umożliwienie wspólnego rozwój w szerokiej i prężnie rozwijającej się dziedzinie uczenia maszynowego, a w szczególności w temacie najbardziej aktualnym t.j. sieciach neuronowych. Naszym zadaniem jest tworzenie społeczności, której członkowie mogą odnaleźć wzajemną pomoc we własnych projektach oraz inspirację i znajomości do rozpoczynania nowych ciekawych i innowacyjnych projektów. Jako organizacja, staramy się utrzymywać stały kontakt z naukowcami, uczelnią oraz sektorem gospodarczym, w celu pozyskiwania specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. Naszymi działaniami chcemy promować samo uczenie maszynowe, ale również naszą uczelnię, jako miejsce rozwoju najnowszych technologii.

Gdzie i kiedy?

Spotykamy się w co drugi poniedziałek na Nowym Wydziale ETi Politechniki Gdańskiej w AUD1L o godzinie 18:00. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę główną, gdzie zamieszczamy informację o kolejnym spotkaniu. Zapraszamy także do śledzenia naszej strony na Facebooku, aby być z nami na bieżąco!

Wszystkich zainteresowanych tematyką zapraszamy do współpracy http://gradient.eti.pg.gda.pl/