Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej

 

Kierownik
prof. dr hab inż. Michał Mrozowski
budynek A pok. 706
tel. 48 58 347 25 49
mim@pg.edu.pl

 

Sekretariat
mgr Sylwia Wielechowska
budynek A pok. 712
tel. 48 58 347 19 24
sylwia.wielechowska@eti.pg.edu.pl

 

 

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Odwiedź nasz kanał na Youtube:

http://www.youtube.com/user/KatedraIMiA

Aktualności
Komunikaty dla studentów
Ogłoszenia

Zaproszenie Zaproszenie na wykład

Zaproszenie na wykład
Oddział AP/AES/MTT Polskiej Sekcji IEEE zaprasza serdecznie na wykład dr Bodhisatwa Sadhu (Distingushed Microwave Lecturer) z IBM T. J. Watson Research Center pt. „Silicon-based Millimeter-wave Phased Arrays for 5G: Fundamentals to Future Trends”, który zostanie wygłoszony zdalnie 15.03.2021 o godz. 16:00 (CET) na platformie https://events.vtools.ieee.org/m/264834

Nagorda Nagorda za projekt grupowy

Nagorda za projekt grupowy
3. miejsce w konkursie na najlepszy projekt grupowy w edycji 2020/21 zdobyli studenci: Michał Baranowski, Kamil Romanowski, Mikołaj Barcikowski, Łukasz Pawlicki i Jan Olencki zajęli . Tematem projektu prowadzonego pod opieką dra hab. inż. Łukasza Kulasa, był robot mobilny do inspekcji infrastruktury krytycznej.

Stypendium Stypendium dla studenta KIMA

Stypendium dla studenta KIMA
Student katedry KIMA, inż. Michał Baranowski otrzymał stypendium w ramach pierwszej edycji programu RADON dla szczególnie uzdolnionych studentów angażujących się w działalność badawczą uczelni. Na liście rankingowej przygotowanej przez Komisję Oceniającą znalazł się na wysokiej, trzeciej pozycji - serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wygrana Wygrana absolwenta KIMiA w międzynarodowym konkursie dotyczącym Internetu Rzeczy

Wygrana absolwenta KIMiA w międzynarodowym konkursie dotyczącym Internetu Rzeczy
Z przyjemnością informujemy, że nasz absolwent, mgr inż. Kacper Zubiel, zdobył III nagrodę i dwa prestiżowe wyróżnienia w międzynarodowym konkursie o zasięgu europejskim pn.: "SCOTT International Student Contest on Wirelessly Connected IoT - Secure and Trustable" zorganizowanym między innymi przez NXP Semiconductors, AVL List GmbH oraz Virtual Vehicle Research GmbH. Konkurencja była tym większa, iż w tej edycji konkursu wzięły udział nie tylko projekty studenckie, ale także prace doktorskie.

Duma! Duma!

Duma!
Nowy Rok przyniósł miłe wieści. Prof. Rafał Lech, zastępcą kierownika katedry IMiA, objął z początkiem stycznia prestiżową funkcję członka redakcji czasopisma IEEE Microwave and Wireless Components Letters - jednego z dwóch najważniejszych czasopism naukowych w technice mikrofalowej. To duże wyróżnienie, świadczące o uznaniu społeczności międzynarodowej dla osiągnięć profesora Lecha i przepustka do międzynarodowej kariery naukowej. Gratulacje Panie Profesorze i powodzenia w wielkim świecie mikrofal. Rozpiera nas duma, że mamy swojego człowieka wśród najlepszych. Płyń po morzach i oceanach przez wzburzone (mikro)fale rozsławiając gdańskiego naukowca!

Dwa Dwa wyróżnienia dla absolwentów z KIMA w konkursie o Nagrodę imienia profesora Romualda Szczęsnego!

11 października 2020 roku odbyła się kolejna edycja konkursu o Nagrodę imienia profesora Romualda Szczęsnego - prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. W tym roku, aż dwie nagrody przyznane zostały absolwentom KIMiA. Wyróżnienie otrzymał mgr inż. Mateusz Czeleń oraz mgr inż. Kamil Trzebiatowski.

Stypendysta Stypendysta NAWA w KIMA

Stypendysta NAWA w KIMA
Od stycznia 2021 szeregi naukowców KIMA zasilił dr Muhammad Yameen Sandhuod. Doktor otrzymał stypendium przyznane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w programie im. Ulama, w ramach którego przez kolejne dwa lata pod zwierzchnictwem prof. Mrozowskiego będzie w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej prowadził badania.

Luiza Luiza Leszkowska na liście Top-15 Kobiet w 5G

Luiza Leszkowska na liście Top-15 Kobiet w 5G
Mgr inż. Luiza Leszkowska, znalazła się na liście Top-15 Kobiet w 5G - to ogólnopolskie zestawienie 15 wybitnych kobiet, które zawodowo zajmują się tematyką 5G, przygotowane przez Fundację „Perspektywy”.

Ach Ach ta dzisiejsza młodzież…. Jeszcze student, a już z główna nagroda na międzynarodowej konferencji

Ach ta dzisiejsza młodzież….  Jeszcze student, a już z główna nagroda na międzynarodowej konferencji
To jeszcze nie koniec chwalenia się. Poza nagrodami za prace dyplomowe, główną nagrodę w konkursie dla Młodych naukowców na MRW2020, przyznawaną przez Komitet Narodowy Międzynarodowej Unii Radiowej URSI, otrzymał nasz student, inż. Michał Baranowski, za artykuł: „Hybrid Technique for the EM Scattering Analysis with the Use of Ring Domain Decomposition”, napisany wraz z mgr inż. Sebastianem Dziedziewiczem, dr. hab. inż. Rafałem Lechem i dr. hab. inż. Piotrem Kowalczykiem. Brawo panie Michale!

U U nas robi się najlepsze w Polsce dyplomy!! Deszcz nagród dla naszych absolwentów

U nas robi się najlepsze w Polsce dyplomy!! Deszcz nagród dla naszych absolwentów
W trakcie międzynarodowej konferencji MRW 2020, która odbyła się w tym tygodniu (05-07.10.2020r) w Warszawie, miało miejsce wręczenie nagród w ramach konkursu na najlepsze prace magisterskie z zakresu techniki mikrofalowej, antenowej i radiolokacyjnej oddziału AES/AP/MTT Polskiej Sekcji IEEE. Prace zostały zaopiniowane przez niezależnych recenzentów oraz członków Komisji Konkursowej. I tutaj rozpiera nas duma i zaczynamy się chwalić, ponieważ nasi absolwenci zdominowali podium!

Profesor Profesor KIMA powołany na eksperta w sekcji PAN

Z początkiem października, dr hab. inż. Krzysztof Nyka został powołany na eksperta Sekcji Mikrofal i Radiolokacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Gratulujemy i życzymy osiągnięć w pracy w Sekcji.

Wyróżnienie Wyróżnienie prof. Włodzimierza Zieniutycza tytułem "Ambasodor Kongresów Polskich"

Wyróżnienie prof. Włodzimierza Zieniutycza tytułem "Ambasodor Kongresów Polskich"
Miło nam poinformować, że Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Zieniutycz został wyróżniony tytułem Ambasadora Kongresów Polskich w konkursie organizowanym wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom, które aktywnie promują Polskę, jako miejsce organizacji spotkań i konferencji. Prof. Zieniutycz wraz z prof. Pawłem Kabacikiem przewodniczyli 13 Europejskiej Konferencji Antenowej (EuCAP 2019), która odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2019 r. w Krakowie i zakończyła się pełnym sukcesem.

SCOTT SCOTT Student Contest on Wirelessly Connected IoT

SCOTT Student Contest on Wirelessly Connected IoT
Wystartował konkurs dla studentów i absolwentów (do roku od egzaminu dyplomowego) organizowany w ramach projektu SCOTT - Secure COnnected Trustable Things, którego tematem są rozwiązania dla Internetu Rzeczy (IoT) - SCOTT Student Contest on Wirelessly Connected IoT. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://scottproject.eu/studentcontest/

Naukowe Naukowe Popołudnie z Luizą

Naukowe Popołudnie z Luizą
Mgr inż. Luiza Leszkowska, o której mogliście czytać na naszej stronie już nie raz, tym razem była bohaterką wywiadu w Radiu Gdańsk w nowym cyklu audycji „Naukowe Popołudnia z Politechniką Gdańską”. Udostępniamy link do wywiadu i zapraszamy do odsłuchu->

Naukowe Naukowe wyróżnienie-nowy projekt w KIMA

Naukowe wyróżnienie-nowy projekt w KIMA
Z początkiem sierpnia 2020 rusza projekt pt. „Nowe filtry fazery i pasywne układy wielofunkcyjne dla przyszłych systemów radiowych”, którego kierownikiem jest prof. Michał Mrozowski. Projekt został wskazany do finansowania na pierwszym miejscu listy rankingowej w ramach ogłoszonego konkursu OPUS, gdzie zgłoszonych do dofinansowania było przeszło 2 tyś. wniosków. Jest to znakomite wyróżnienie, szczere gratulacje i wyrazy uznania.

Novel Novel microwave sensors

Novel microwave sensors
Dr. Abhishek K. Jha has developed a novel planar microwave sensor which can easily detect the angle...

Getting Getting International: Abhi - our research prof from India

Getting International: Abhi - our research prof from India
We are becoming more and more international, hosting visiting professors, postdocs, and researchers from all over the world. With this message, we want to introduce dr inż—Abhishek Kumar Jha (Abhi), who joined us as a research Asst. Prof. in February 2018, and since then, he has been working (with great success) on microwave sensors. Abhi is a native of India, where he obtained a Ph.D. degree with a major in RF and microwaves from the Indian Institute of Technology Kanpur, India, in 2017. Before joining our Department Abhi was a Post-Doctoral Research Fellow with the Institute of Photonics and Electronics, Prague, Czechia

Mobilne Mobilne laboratorium z bezprzewodowych systemów wbudowanych dla studentów

Wydawałoby się, że realizacja laboratorium i projektu z przedmiotu "Zastosowanie technologii bezprzewodowych", w ramach którego studenci rozwijają swoje umiejętności w zakresie tworzenia kompleksowych systemów w oparciu o komputery jednoukładowe oraz elementy wymagające interakcji z użytkownikiem (np. przyciski, diody, czytniki NFC czy bezprzewodowe moduły BLE) w czasach pandemii nie jest możliwa. Jednak...

Certyfikat Certyfikat dla najlepszych!!!

Dwaj Absolwenci KIMA otrzymali certyfikat za wyróżniające osiągnięcia w studiowaniu: mgr inż. Mateusz Czeleń za pracę dyplomową magisterską pt. "Miniaturyzacja anteny ESPAR przy wykorzystaniu techniki druku 3D" prowadzoną pod opieką dr. hab. inż. Łukasza Kulasa, prof. PG, oraz mgr inż. Kamil Trzebiatowski za pracę dyplomową magisterską pt. "Anteny na fale milimetrowe dla systemów 5G" prowadzoną pod opieką dr. hab. inż. Krzysztofa Nykę, prof. PG. Wielkie gratulacje!!! życzymy dalszych sukcesów❣️

Studenci Studenci KIMiA zwyciężyli w konkursie na najlepszy projekt grupowy na wydziale ETI.

Studenci KIMiA zwyciężyli w konkursie na najlepszy projekt grupowy na wydziale ETI.
Zrealizowany w naszej Katedrze projekt pod tytułem “Robot inspekcyjny wykorzystujący miniaturowe układy radarowe” dnia 24.02.2020 otrzymał I nagrodę Dziekana za najlepszy projekt zrealizowany na naszym Wydziale. Projekt został zrealizowany przez Kamila Jarmołowicza, Paula Labuddę, Tristana Wójciaka oraz Kacpra Zubiela, który był jego kierownikiem. Opiekunem projektu był dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. PG. Swojego wsparcia merytorycznego udzielili również pracownicy KIMiA, zaangażowani w europejskie projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie bezprzewodowych systemów wbudowanych prowadzonych dla europejskich firm.

 

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.