Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej

 

Kierownik
prof. dr hab inż. Michał Mrozowski
budynek A pok. 706
tel. 48 58 347 25 49
mim@pg.edu.pl

 

Sekretariat
mgr Sylwia Wielechowska
budynek A pok. 712
tel. 48 58 347 19 24
sylwia.wielechowska@eti.pg.edu.pl

 

 

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Odwiedź nasz kanał na Youtube:

http://www.youtube.com/user/KatedraIMiA

Aktualności
Komunikaty dla studentów
Ogłoszenia

Ach Ach ta dzisiejsza młodzież…. Jeszcze student, a już z główna nagroda na międzynarodowej konferencji

Ach ta dzisiejsza młodzież….  Jeszcze student, a już z główna nagroda na międzynarodowej konferencji
To jeszcze nie koniec chwalenia się. Poza nagrodami za prace dyplomowe, główną nagrodę w konkursie dla Młodych naukowców na MRW2020, przyznawaną przez Komitet Narodowy Międzynarodowej Unii Radiowej URSI, otrzymał nasz student, inż. Michał Baranowski, za artykuł: „Hybrid Technique for the EM Scattering Analysis with the Use of Ring Domain Decomposition”, napisany wraz z mgr inż. Sebastianem Dziedziewiczem, dr. hab. inż. Rafałem Lechem i dr. hab. inż. Piotrem Kowalczykiem. Brawo panie Michale!

U U nas robi się najlepsze w Polsce dyplomy!! Deszcz nagród dla naszych absolwentów

U nas robi się najlepsze w Polsce dyplomy!! Deszcz nagród dla naszych absolwentów
W trakcie międzynarodowej konferencji MRW 2020, która odbyła się w tym tygodniu (05-07.10.2020r) w Warszawie, miało miejsce wręczenie nagród w ramach konkursu na najlepsze prace magisterskie z zakresu techniki mikrofalowej, antenowej i radiolokacyjnej oddziału AES/AP/MTT Polskiej Sekcji IEEE. Prace zostały zaopiniowane przez niezależnych recenzentów oraz członków Komisji Konkursowej. I tutaj rozpiera nas duma i zaczynamy się chwalić, ponieważ nasi absolwenci zdominowali podium!

Profesor Profesor KIMA powołany na eksperta w sekcji PAN

Z początkiem października, dr hab. inż. Krzysztof Nyka został powołany na eksperta Sekcji Mikrofal i Radiolokacji Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023. Gratulujemy i życzymy osiągnięć w pracy w Sekcji.

Wyróżnienie Wyróżnienie prof. Włodzimierza Zieniutycza tytułem "Ambasodor Kongresów Polskich"

Wyróżnienie prof. Włodzimierza Zieniutycza tytułem "Ambasodor Kongresów Polskich"
Miło nam poinformować, że Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Zieniutycz został wyróżniony tytułem Ambasadora Kongresów Polskich w konkursie organizowanym wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom, które aktywnie promują Polskę, jako miejsce organizacji spotkań i konferencji. Prof. Zieniutycz wraz z prof. Pawłem Kabacikiem przewodniczyli 13 Europejskiej Konferencji Antenowej (EuCAP 2019), która odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2019 r. w Krakowie i zakończyła się pełnym sukcesem.

SCOTT SCOTT Student Contest on Wirelessly Connected IoT

SCOTT Student Contest on Wirelessly Connected IoT
Wystartował konkurs dla studentów i absolwentów (do roku od egzaminu dyplomowego) organizowany w ramach projektu SCOTT - Secure COnnected Trustable Things, którego tematem są rozwiązania dla Internetu Rzeczy (IoT) - SCOTT Student Contest on Wirelessly Connected IoT. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://scottproject.eu/studentcontest/

Naukowe Naukowe Popołudnie z Luizą

Naukowe Popołudnie z Luizą
Mgr inż. Luiza Leszkowska, o której mogliście czytać na naszej stronie już nie raz, tym razem była bohaterką wywiadu w Radiu Gdańsk w nowym cyklu audycji „Naukowe Popołudnia z Politechniką Gdańską”. Udostępniamy link do wywiadu i zapraszamy do odsłuchu->

Naukowe Naukowe wyróżnienie-nowy projekt w KIMA

Naukowe wyróżnienie-nowy projekt w KIMA
Z początkiem sierpnia 2020 rusza projekt pt. „Nowe filtry fazery i pasywne układy wielofunkcyjne dla przyszłych systemów radiowych”, którego kierownikiem jest prof. Michał Mrozowski. Projekt został wskazany do finansowania na pierwszym miejscu listy rankingowej w ramach ogłoszonego konkursu OPUS, gdzie zgłoszonych do dofinansowania było przeszło 2 tyś. wniosków. Jest to znakomite wyróżnienie, szczere gratulacje i wyrazy uznania.

Novel Novel microwave sensors

Novel microwave sensors
Dr. Abhishek K. Jha has developed a novel planar microwave sensor which can easily detect the angle...

Getting Getting International: Abhi - our research prof from India

Getting International: Abhi - our research prof from India
We are becoming more and more international, hosting visiting professors, postdocs, and researchers from all over the world. With this message, we want to introduce dr inż—Abhishek Kumar Jha (Abhi), who joined us as a research Asst. Prof. in February 2018, and since then, he has been working (with great success) on microwave sensors. Abhi is a native of India, where he obtained a Ph.D. degree with a major in RF and microwaves from the Indian Institute of Technology Kanpur, India, in 2017. Before joining our Department Abhi was a Post-Doctoral Research Fellow with the Institute of Photonics and Electronics, Prague, Czechia

Mobilne Mobilne laboratorium z bezprzewodowych systemów wbudowanych dla studentów

Wydawałoby się, że realizacja laboratorium i projektu z przedmiotu "Zastosowanie technologii bezprzewodowych", w ramach którego studenci rozwijają swoje umiejętności w zakresie tworzenia kompleksowych systemów w oparciu o komputery jednoukładowe oraz elementy wymagające interakcji z użytkownikiem (np. przyciski, diody, czytniki NFC czy bezprzewodowe moduły BLE) w czasach pandemii nie jest możliwa. Jednak...

Certyfikat Certyfikat dla najlepszych!!!

Dwaj Absolwenci KIMA otrzymali certyfikat za wyróżniające osiągnięcia w studiowaniu: mgr inż. Mateusz Czeleń za pracę dyplomową magisterską pt. "Miniaturyzacja anteny ESPAR przy wykorzystaniu techniki druku 3D" prowadzoną pod opieką dr. hab. inż. Łukasza Kulasa, prof. PG, oraz mgr inż. Kamil Trzebiatowski za pracę dyplomową magisterską pt. "Anteny na fale milimetrowe dla systemów 5G" prowadzoną pod opieką dr. hab. inż. Krzysztofa Nykę, prof. PG. Wielkie gratulacje!!! życzymy dalszych sukcesów❣️

Studenci Studenci KIMiA zwyciężyli w konkursie na najlepszy projekt grupowy na wydziale ETI.

Studenci KIMiA zwyciężyli w konkursie na najlepszy projekt grupowy na wydziale ETI.
Zrealizowany w naszej Katedrze projekt pod tytułem “Robot inspekcyjny wykorzystujący miniaturowe układy radarowe” dnia 24.02.2020 otrzymał I nagrodę Dziekana za najlepszy projekt zrealizowany na naszym Wydziale. Projekt został zrealizowany przez Kamila Jarmołowicza, Paula Labuddę, Tristana Wójciaka oraz Kacpra Zubiela, który był jego kierownikiem. Opiekunem projektu był dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. PG. Swojego wsparcia merytorycznego udzielili również pracownicy KIMiA, zaangażowani w europejskie projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie bezprzewodowych systemów wbudowanych prowadzonych dla europejskich firm.

Wyróżnienie Wyróżnienie „PRIMUM COOPERATIO” dla dra hab. Łukasza Kulasa, prof. PG

Wyróżnienie „PRIMUM COOPERATIO” dla dra hab. Łukasza Kulasa, prof. PG
Dr hab. Łukasz Kulas, prof. PG otrzymał wyróżnienie w konkursie organizowanym corocznie przez „Pracodawców Pomorza”. To wydarzenie, podczas którego honorowani są najlepsi pomorscy pracodawcy i przedsiębiorcy oraz osoby i organizacje wspierające rozwój przedsiębiorczości oraz promujące społeczny aspekt działalności biznesowej.

Seminarium Seminarium Centrum Technologii Cyfrowych

W środę 19.02.2020 r. w godzinach 9:00 – 17:00 odbędzie się seminarium Centrum Technologii Cyfrowych ( www.pg.edu.pl/badawcza), w Audytorium nr 2 w nowym budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (WETI B). Organizatorem przedsięwzięcia jest profesor uczelni zatrudniony w WETI dr hab. inż. Łukasz Kulas, który pełni funkcję koordynatora Centrum. Głównym celem seminarium będzie poznanie potencjału zespołów Politechniki Gdańskiej zainteresowanych wejściem w skład Centrum Technologii Cyfrowych, co w kolejnym kroku pozwoli na optymalne ustalenie najważniejszych zasad jego działania.

Nowa Nowa specjalność uzupełniająca Technologie Pojazdów Autonomicznych

Nowa specjalność uzupełniająca Technologie Pojazdów Autonomicznych
Niezmiernie miło jest nam przekazać informację, że po blisko roku starań i prac uruchomiona została nowa specjalność uzupełniająca dla studentów naszego Wydziału o nazwie Technologie Pojazdów Autonomicznych. Zakres tematyczny tej specjalności opracowany został m.in. przy współudziale pracowników KIMiA na podstawie doświadczeń zebranych w trakcie realizacji projektów badawczo-rozwojowych dla europejskich firm tworzących pojazdy autonomiczne. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne. Więcej szczegółów w załączeniu.

Nowy Nowy Przewodniczący Zarządu Oddziałów AP03/AES10/MTT17

W wyniku ogólnopolskich wyborów przeprowadzonych w grudniu 2019 roku, dr hab. inż Krzysztof Nyka...

Wysyp Wysyp awansów z początkiem roku

W roku 2020 mamy dwie dwójki. Może to dobra wróżba, bo ten rok zaczynamy od dwóch... nowych doktorów habilitowanych. Z prawdziwą przyjemnością zawiadamiamy, że dzisiejsza rada dyscypliny AEiE przyniosła KIMiA podwójny sukces. Najpierw dr inż. Łukasz Kulas a niewiele minut później dr inż. Krzysztof Nyka uzyskali stopień doktora habilitowanego. W ten sposób w ciągu 30 minut przybyło nam w KIMiA dwóch profesorów uczelni. Bardzo się z tego cieszymy i gratulujemy nowym profesorom. Czekamy na kolejne awanse!

Wyróżnienie Wyróżnienie dla pracowników KIMA

Wyróżnienie dla pracowników KIMA
Zgodnie z wynikiem konkursu ministerialnego: "Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza", Politechnika Gdańska została sklasyfikowana na drugim miejscu spośród wszystkich polskich uczelni. Wynik ten wiąże się z ogromnym prestiżem (i dodatkowymi środkami pieniężnymi). Miło nam poinformować, że dwóch pracowników katedry KIMiA przysłużyło się do osiągnięcia tego sukcesu.

Associate Associate Editor IEEE T-MTT

Od 1 stycznia 2020 r. profesor Adam Lamęcki obejmie funkcję  Associate Editor pisma  IEEE...

Zaproszenie Zaproszenie na seminarium

Zaproszenie na seminarium
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z absolwentem naszej Katedry dr. inż. Michałem Polewskim,...

 

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.