Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej

 

Kierownik
prof. dr hab inż. Michał Mrozowski, prof. zw. PG
budynek A pok. 706
tel. 48 58 347 25 49
mim@pg.edu.pl

 

Sekretariat
mgr Sylwia Wielechowska
budynek A pok. 712
tel. 48 58 347 19 24
sylwia.wielechowska@eti.pg.edu.pl

 

 

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Odwiedź nasz kanał na Youtube:

http://www.youtube.com/user/KatedraIMiA

Aktualności
Komunikaty dla studentów
Ogłoszenia

Mikrofale Mikrofale za oceanem

Mikrofale za oceanem
Na przełomie maja i czerwca w USA w Bostonie odbyły się dwie międzynarodowe konferencje, w których wzięli udział pracownicy KIMA: Martyna Mul, Damian Szypulski i Grzegorz Fotyga

Nagroda Nagroda za najlepszą pracę magisterska przyznana naszej absolwentce!

Nagroda za najlepszą pracę magisterska przyznana naszej absolwentce!
Z prawdziwą satysfakcją mamy przyjemność poinformować wszystkich przyjaciół KIMiA, że Gdański Chapter IEEE Computer Science (IEEE Computer Science GUT Chapter) we współpracy z Intel Technology Poland przeprowadził konkurs na najlepszą pracę dyplomową magisterską w roku 2018 r., w którym pierwszą nagrodę przyznano absolwentce KIMiA mgr inż. Luizie Leszkowskiej. We wtorek 11 czerwca odbyło się uroczyste wystąpienie przedstawicieli Polskiej Sekcji IEEE oraz Intela, jak również wręczenie nagród w obecności Dziekana Wydziału ETI prof. dr hab. inż. Jerzego Wtorka.

Uroczyste Uroczyste wręczenie nagrody mgr. Inż. Luizie Leszkowskiej w Polskiej Agencji Kosmicznej

Uroczyste wręczenie nagrody mgr. Inż. Luizie Leszkowskiej w Polskiej Agencji Kosmicznej
Z przyjemnością i satysfakcją informujemy że, 18 kwietnia 2019 roku, mgr inż. Luiza Leszkowska w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odebrała Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej.

Wykłady Wykłady prof. Roberto Garcia-Gomez - cz. 2

Wykłady prof. Roberto Garcia-Gomez - cz. 2
Profesor Roberto Garcia-Gomez (visiting profesor) na Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2018/2019, zaprasza na wykłady dotyczące projektowania filtrów mikrofalowych. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczyna się cykl na poziomie zaawansowanym przeznaczony dla studentów 2 semestru studiów magisterskich, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy w zakresie projektowanie układów mikrofalowych.

Dyplom Dyplom roku dla naszej absolwentki!

Dyplom roku dla naszej absolwentki!
Podczas ceremonii Święta Uczelni wyróżniono najlepsze prace dyplomowe obronione w 2018 r. na każdym z wydziałów Politechniki Gdańskiej. Autorzy prac otrzymali nagrody Rektora Politechniki Gdańskiej „Dyplom Roku” wraz z pamiątkowymi statuetkami. Wśród laureatów konkursu statuetkę otrzymała absolwentka naszej Katedry mgr inż. Luiza Leszkowska.

"Dyplom "Dyplom Roku 2018" w KIMA!!!

"Dyplom Roku 2018" w KIMA!!!
mgr inż. Luiza Leszkowska, dostała kolejną nagrodę za swoją pracę magisterską – tym razem "Dyplom Roku 2018" – uroczyste wręczenie obędzie się w trakcie Święta Uczelni w dniu 27.03.2019 r. w Auli PG o godz. 11.15.

„Mobilny „Mobilny robot inspekcyjny dla inteligentnych budynków” - najlepszym projektem grupowym na WETI

„Mobilny robot inspekcyjny dla inteligentnych budynków” - najlepszym projektem grupowym na WETI
I nagroda Dziekana za najlepszy projekt zrealizowany na WETI, tytuł: „Mobilny robot inspekcyjny dla inteligentnych budynków” zaprojektowany przez studentów: Kamila Domańskiego, Jakuba Dreliszaka, Marka Bułę pod opieką dr. inż. Łukasza Kulasa i przy wsparciu merytorycznym pracowników KIMiA zaangażowanych w europejskie projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie bezprzewodowych systemów wbudowanych prowadzonych dla europejskich firm.

Nadzwyczajny Nadzwyczajny profesor w KIMA!

Miło nam poinformować, iż z dniem 01.02.2019 awans na stanowisko profesora nadzwyczajnego otrzymał dr hab. inż. Piotr Kowalczyk. Gratulujemy!

Certyfikat Certyfikat dla najlepszych!!!

Certyfikat dla najlepszych!!!
Mgr inż. Damian Szypulski otrzymał certyfikat za wyróżniającą wiedzę i umiejętności zdobyte w związku z realizacją dyplomu "Narzędzie numeryczne do szybkiego projektowania filtrów za pomocą metody elementów skończonych i wybranych metod redukcji rzędu modelu" prowadzonego przez dra inż. Grzegorza Fotygę - GRATULUJEMY!!!

Nagroda Nagroda za kosmiczną pracę magisterską

Nagroda za kosmiczną pracę magisterską
Nasza absolwentka, mgr inż. Luiza Leszkowska, otrzymała Nagrodę Naukową III stopnia Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę magisterską z zakresu inżynierii kosmicznej w kategorii prac magisterskich. W konkursie udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Wesołych Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Dobra Dobra seria trwa!

Dobra seria trwa!
Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Piotr Kowalczyk uzyskał 18.12.2018 r. stopień doktora habilitowanego. To drugi "samodzielny" w KIMiA w tym roku. To nie koniec dobrych wieści. Dr hab. inż. Rafał Lech tego samego dnia otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych awansów.

Medalista Medalista w Katedrze!

Medalista w Katedrze!
Miło nam pisać, że nasi nauczyciele są na medal: dr hab. inż. Rafał Lech otrzymał Brązowy Medal za Długoletnią Służbę , oficjalne wręczenie miało miejsce w trakcie otwartego posiedzenia Senatu PG, w dn. 5.12.2018 r. W trakcie posiedzenia Nagrodę Rektora PG I stopnia za uzyskany tytuł naukowy otrzymał prof. Włodzimierz Zieniutycz oraz Nagrodę Rektora PG I stopnia za działalność badawczo-rozwojową dr inż Łukasz Kulas– GRATULUJEMY!

Wykłady Wykłady prof. Roberto Garcia-Gomez

Wykłady prof. Roberto Garcia-Gomez
Profesor Roberto Garcia-Gomez (visiting profesor) na Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2018/2019 zaprasza na wykłady dotyczące projektowania filtrów mikrofalowych. Cykl przeznaczony jest dla studentów 2 semestru studiów magisterskich, o poziomie podstawowym, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy w zakresie projektowanie układów mikrofalowych. Druga, bardziej zaawansowana część kursu odbędzie się wiosną 2019. Terminarz w rozwinięciu.

Jutro Jutro było wczoraj

Jutro było wczoraj
Serdecznie zapraszamy na Święto Katedry IMiA, czyli 154. urodziny równań Maxwella, które odbędzie się 11.12.2018 o godzinie 12:15 w Aud. 2 w budynku WETI A.

Dzień Dzień otwarty w KIMiA - zaproszenie dla studentów 3 roku studiów

Dzień otwarty w KIMiA - zaproszenie dla studentów 3 roku studiów
Serdecznie zapraszamy studentów 3 roku studiów na dzień otwarty związany z wyborem profilu/specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej.

dr dr inż. Rafał Lech doktorem habilitowanym!

dr inż. Rafał Lech doktorem habilitowanym!
Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Rafał Lech uzyskał 16.10.2018 r. stopień doktora habilitowanego. Podstawą habilitacji było opracowanie nowych, hybrydowych modeli matematycznych do analizy problemów struktur konforemnych.

Prestiżowe Prestiżowe wyróżnienie dla absolwenta Katedry

Prestiżowe wyróżnienie dla absolwenta Katedry
Mateusz Burtowy, absolwent Katedry, został laureatem w konkursie im. Profesora Romualda Szczęsnego na najlepszą pracę dyplomową z Politechniki Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii.

Seminaria Seminaria prof. J-G. MA-terminy

Zapraszamy na seminaria prof. J-G. Ma, terminy: 03.10.2018, godzina 11:00 sala EA122 Title: Design and Future Challenges of RFIC for Wireless/mobile Communications oraz 04.10.2018, godzina 10:00 sala EA122 Title: IoT and Industrie4.0: The Trends and Challenging

Zaproszenie Zaproszenie na seminaria prof. J-G. Ma

Zaproszenie na seminaria prof. J-G. Ma
W przyszłym tygodniu gościem w KIMiA będzie prof. J-G. Ma z Guangdong University of Technology z Chin. W trakcie wizyty poprowadzi dwa seminaria. Jedno dotyczące problemów projektowania układów scalonych w zakresie w.cz. w tym układów terahercowych oraz drugie dotyczące Internetu Rzeczy. Życiorys prof. Ma i streszczenia seminariów podane są poniżej. Sale i godziny seminariów podane zostaną w poniedziałek.

 

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.