Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej

 

Kierownik
prof. dr hab inż. Michał Mrozowski, prof. zw. PG
budynek A pok. 706
tel. 48 58 347 25 49
mim@pg.edu.pl

 

Sekretariat
mgr Sylwia Wielechowska
budynek A pok. 712
tel. 48 58 347 19 24
sylwia.wielechowska@eti.pg.edu.pl

 

 

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Odwiedź nasz kanał na Youtube:

http://www.youtube.com/user/KatedraIMiA

Aktualności
Komunikaty dla studentów
Ogłoszenia

Stypendyści Stypendyści w projekcie Edison


Od 1 lipca do  projektu Edison  dołączy 3...

Jak Jak pisać artykuły naukowe (i dostawać akceptację!)?


Odpowiedzi na to pytanie udzieli prof. Maurizio Bozzi z Uniwersytetu w Pawii w trakcie wykładu w najbliższy wtorek, 29 maja 2018, w sali 110 NE. 11:15-13:00

Najlepsze Najlepsze prace dyplomowe w Polsce powstają w Gdańsku!

Najlepsze prace dyplomowe w Polsce powstają w Gdańsku!

15 maja 2018, w Poznaniu w trakcie uroczystego bankietu towarzyszącego międzynarodowej konferencji Microwave and Radar Week wręczone zostały dyplomy i nagrody za najlepsze prace dyplomowe magisterskie dotyczące techniki mikrofalowej, anten i radiolokacji i systemów bezprzewodowych. Wśród zgłoszeń z całej polski Polski, za najlepszą pracę uznało pracę magisterską mgr inż. Martyny Czarniewskiej, przygotowaną pod opieką prof. Michała Mrozowskiego oraz wyróżniono pracę mgr. inż. Mateusza Burtowego, której opiekunem był dr inż. Łukasz Kulas.

Wykłady Wykłady prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii

Wykłady prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii

Zapraszamy na wykłady prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii, terminy: - 21.05.2018 13:00-15:00 - pt. Anteny SIW, sala NE AUD1L - 28.05.2018 13:00-15:00 - pt. Miernictwo antenowe, sala NE AUD1L przeprowadzone w ramach przedmiotu Technika Antenowa.

Najlepsze Najlepsze prace magisterskie w KIMA!


Absolwenci KIMA mgr inż. Martyna Czarniewska oraz mgr inż. Mateusz Burtowy zostali laureatami konkursu Joint Chapter AP/AES/MTT Polskiej Sekcji IEEE na najlepsze prace magisterskie. Wręczenie nagród w trakcie konferencji 22nd International Microwave and Radar Conference MIKON w Poznaniu w najbliższy wtorek, więc szczegóły z wydarzenia już wkrótce!

Konkurs Konkurs na stypendia dla magistrantów w projekcie EDISOn!

Konkurs na stypendia dla magistrantów w projekcie EDISOn!

Rusza kolejna konkursowa rekrutacja dla studentów. W ramach projektu EDISON oferujemy do pięciu atrakcyjnych rocznych stypendiów (w sumie 18000 zł każde) dla studentów, którzy pomyślnie przejdą etap rekrutacji i wybiorą temat pracy magisterskiej powiązany z projektem Edison.

Napisali Napisali o nas

Napisali o nas

O bezpieczeństwie komunikacji bezprzewodowej oraz IoT w projektach ENABLE-S3 oraz SCOTT, których jest kierownikiem, na łamach Rzeczpospolitej Nauka-Technologie-Gospodarka opowiada dr Łukasz Kulas - zachęcamy do lektury! artykuł w załączeniu

Poductive Poductive 4.0 Spring School - pierwsze certyfikaty przyznane!

Poductive 4.0 Spring School - pierwsze certyfikaty przyznane!

W dniach od 26 do 29 marca 2018, w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej odbył się fakultatywny cykl wykładów połączonych z laboratoriami, prowadzony przez dra Mike'a Holenderskiego z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven (TU/e) wraz z pracownikami międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych, realizowanych w Katedrze.

Praca Praca magisterska w ramach stypendium? TAK!!!


Zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjne 23.04.2018 o 10:00 w sali EA705/707. Dowiecie się jak poprzez pisanie pracy magisterskiej możecie włączyć się w rozwój innowacyjnego oprogramowania wspomagającego projektowanie układów elektronicznych (sensorów lub anten) lub innych prac badawczych w projekcie EDISON i uzyskać stypendium w wysokości 18 000 złotych netto.

Wiosenny Wiosenny nabór do koła naukowego WiComm Yuniors


Koło naukowe WiComm Yuniors - Inżynieria Systemów Komunikacji Bezprzewodowej działa od ponad 10 lat przy Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Poprzez realizację ciekawych projektów z obszaru bezprzewodowych systemów wbudowanych studenci zyskują niepowtarzalną szansę na realizację projektów we współpracy z europejskim przemysłem tworząc oprogramowanie systemów i urządzeń wbudowanych dla IoT, intensywnie rozwijając kompetencje z zakresu technologii radarowej, mikrofalowej i antenowej oraz zyskując umiejętności z dziedziny przetwarzania sygnałów.

Projekt Projekt EDISON - rusza nabór 2018/2019! ROCZNE STYPENDIA DLA MAGISTRANTÓW - 18 000 złotych netto!

Projekt EDISON - rusza nabór 2018/2019! ROCZNE STYPENDIA DLA MAGISTRANTÓW - 18 000 złotych netto!

Niebawem ogłoszony będzie kolejny konkurs na stypendystów, którzy chcieliby realizować swoje prace magisterskie związane z tematyką projektu EDISON. W ramach stypendium studenci różnych specjalności mogą włączyć się w rozwój innowacyjnego oprogramowania wspomagającego projektowanie układów elektronicznych, takich jak sensory lub anteny lub w inne, aktualne realizowane w projekcie prace badawcze. Przewiduje się, że w roku 2018 przyznanych zostanie nie więcej niż pięć stypendiów w wysokości 18 000 złotych netto każde.

Seminarium: Seminarium: Data analysis for Industry 4.0, Sala NE140, 29.03.2018, 14:15


Zapraszamy na seminarium "Data analysis for Industry 4.0", które poprowadzi Mike Holenderski, Ph.D. Smart factories today generate large amounts of data that can be used for estimating the wear of critical components, predict tool failures or identify their root causes. However, industrial data is often noisy or incomplete. This talk presents several challenges and examples of how machine learning techniques can be applied to industrial data for solving common problems in the context of Industry 4.0. Miejsce: Sala NE 140 (sala Rady Wydziału) Termin: 29.03.2018 (czwartek), godz. 14:15

Productive4.0 Productive4.0 IoT Spring School

Productive4.0 IoT Spring School

Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej zaprasza na fakultatywny cykl wykładów i laboratoriów poświęconych Internet of Things i Industry 4.0, prowadzonych przez ekspertów współpracujących z największymi przedstawicielami europejskiego przemysłu – m.in. firmami BMW, Philips i Airbus. Mike Holenderski z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven (TU/e) oraz przedstawiciele Centrum Doskonałości WiComm poprowadzą kurs embedded programming ukierunkowany na specyfikę systemów czasu rzeczywistego (SCR).

Wykład Wykład Microstrip Antenna prof. Maurizio Bozzi

Wykład Microstrip Antenna prof. Maurizio Bozzi

Dnia 19.03.2018 w godzinach 13:00 - 15:00, sala NE AUD1L w ramach przedmiotu Technika Antenowa, prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii poprowadzi wykład pt. Microstip Antenna.

Wykład Wykład Antenna Arrays prof. Maurizio Bozzi

Wykład Antenna Arrays prof. Maurizio Bozzi

Dnia 12.03.2018 w godzinach 13:00 - 15:00, sala NE AUD1L w ramach przedmiotu Technika Antenowa, prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii poprowadzi wykład na temat szyków antenowych - Antenna Arrays

Obrona Obrona Pracy Doktorskiej - Natalia Leszczynska

Obrona Pracy Doktorskiej - Natalia Leszczynska

05 grudnia 2017 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej pani mgr inż. Natalii Leszczynskiej, pt. "Metoda zero-biegunowa w projektowaniu pasywnych układów mikrofalowych/Zero-Pole Approach in Microwave Passive Circuit Design". Promotorem pracy był prof. Michał Mrozowski, prof. zw. PG oraz dra Adam Lamęcki (promotor pomocniczy).

153. 153. urodziny Równań Maxwella

153. urodziny Równań Maxwella

Serdecznie zapraszamy na Święto Katedry IMiA, czyli 153. urodziny Równań Maxwella, które odbędzie się 8.12.2017 o godzinie 13:15 w Aud. 1L w budynku WETI B.

Wyróżnienie Wyróżnienie na międzynarodowej konferencji antenowej ISAP 2017

Wyróżnienie na międzynarodowej konferencji antenowej ISAP 2017

Pracownikom naszej Katedry przyznano wyróżnienie "Best Paper Award" na międzynarodowej konferencji antenowej International Symposium on Antennas and Propagation, która odbyła się w dniach 30.10-2.11.2017 w Tajlandii. Tematem nagrodzonego wystąpienia (tutuł: "Compact Antenna for Digital Beamforming with Software Defined Radios") jest nowa metoda kierowania wiązki w systemach radiowych przeznaczona do anten o niewielkich rozmiarach, która opracowana została przy współpracy z Dublin Institute of Technology.

GRATULACJE GRATULACJE Z OKAZJI NADANIA TYTUŁU PROFESORSKIEGO DLA WŁODZIMIERZA ZIENIUTYCZA


23 września br. dr. hab. inż. Włodzimierzowi Zieniutyczowi, został nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora. Pracownicy Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej składają najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w realizacji planów i zamierzeń naukowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

 

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.