Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej

 

Kierownik
prof. dr hab inż. Michał Mrozowski, prof. zw. PG
budynek A pok. 706
tel. 48 58 347 25 49
mim@pg.edu.pl

 

Sekretariat
mgr Sylwia Wielechowska
budynek A pok. 712
tel. 48 58 347 19 24
sylwia.wielechowska@eti.pg.edu.pl

 

 

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Odwiedź nasz kanał na Youtube:

http://www.youtube.com/user/KatedraIMiA

Aktualności
Komunikaty dla studentów
Ogłoszenia

Medalista Medalista w Katedrze!

Medalista w Katedrze!
Miło nam pisać, że nasi nauczyciele są na medal: dr hab. inż. Rafał Lech otrzymał Brązowy Medal za Długoletnią Służbę , oficjalne wręczenie miało miejsce w trakcie otwartego posiedzenia Senatu PG, w dn. 5.12.2018 r. W trakcie posiedzenia Nagrodę Rektora PG I stopnia za uzyskany tytuł naukowy otrzymał prof. Włodzimierz Zieniutycz oraz Nagrodę Rektora PG I stopnia za działalność badawczo-rozwojową dr inż Łukasz Kulas– GRATULUJEMY!

Wykłady Wykłady prof. Roberto Garcia-Gomez

Wykłady prof. Roberto Garcia-Gomez
Profesor Roberto Garcia-Gomez (visiting profesor) na Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2018/2019 zaprasza na wykłady dotyczące projektowania filtrów mikrofalowych. Cykl przeznaczony jest dla studentów 2 semestru studiów magisterskich, o poziomie podstawowym, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy w zakresie projektowanie układów mikrofalowych. Druga, bardziej zaawansowana część kursu odbędzie się wiosną 2019. Terminarz w rozwinięciu.

Jutro Jutro było wczoraj

Jutro było wczoraj
Serdecznie zapraszamy na Święto Katedry IMiA, czyli 154. urodziny równań Maxwella, które odbędzie się 11.12.2018 o godzinie 12:15 w Aud. 2 w budynku WETI A.

Dzień Dzień otwarty w KIMiA - zaproszenie dla studentów 3 roku studiów

Dzień otwarty w KIMiA - zaproszenie dla studentów 3 roku studiów
Serdecznie zapraszamy studentów 3 roku studiów na dzień otwarty związany z wyborem profilu/specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej.

dr dr inż. Rafał Lech doktorem habilitowanym!

dr inż. Rafał Lech doktorem habilitowanym!
Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Rafał Lech uzyskał 16.10.2018 r. stopień doktora habilitowanego. Podstawą habilitacji było opracowanie nowych, hybrydowych modeli matematycznych do analizy problemów struktur konforemnych.

Prestiżowe Prestiżowe wyróżnienie dla absolwenta Katedry

Prestiżowe wyróżnienie dla absolwenta Katedry
Mateusz Burtowy, absolwent Katedry, został laureatem w konkursie im. Profesora Romualda Szczęsnego na najlepszą pracę dyplomową z Politechniki Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii.

Seminaria Seminaria prof. J-G. MA-terminy

Zapraszamy na seminaria prof. J-G. Ma, terminy: 03.10.2018, godzina 11:00 sala EA122 Title: Design and Future Challenges of RFIC for Wireless/mobile Communications oraz 04.10.2018, godzina 10:00 sala EA122 Title: IoT and Industrie4.0: The Trends and Challenging

Zaproszenie Zaproszenie na seminaria prof. J-G. Ma

Zaproszenie na seminaria prof. J-G. Ma
W przyszłym tygodniu gościem w KIMiA będzie prof. J-G. Ma z Guangdong University of Technology z Chin. W trakcie wizyty poprowadzi dwa seminaria. Jedno dotyczące problemów projektowania układów scalonych w zakresie w.cz. w tym układów terahercowych oraz drugie dotyczące Internetu Rzeczy. Życiorys prof. Ma i streszczenia seminariów podane są poniżej. Sale i godziny seminariów podane zostaną w poniedziałek.

Nowy Nowy układ stacjonarny (przyczynowy oczywiście i liniowy zapewne)

Nowy układ stacjonarny (przyczynowy oczywiście i liniowy zapewne)
Dwoje laureatów „Maxwelli 2014” wirowało, rotowało, różniczkowało, całkowało (także przez części), przekształcało afinicznie i konforemnie aż w końcu wyszedł z tego… splot na całe życie!

Seminarium Seminarium prof. Roberto Gomez-Garcia termin 26.07.2018, godz. 12:00

Seminarium prof. Roberto Gomez-Garcia termin 26.07.2018, godz. 12:00
Mamy przyjemność zaprosić na seminarium które proprowadzi prof. Roberto Gomez-Garcia z Uniwersytetu Alcalá de Henares Termin 26.07.2018 ( czwartek), godz. 12 Miejsce. 122 WETI A - Tytuł: "Exploiting short-range multi-mode continuous-wave radar architectures in biomedical applications"

Nagroda Nagroda za pracę doktorską!

Nagroda za pracę doktorską!
Miło nam napisać, żę nasza wychowanka, dr inż Natalia Leszczynska, otrzymała drugą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych organizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Tytuł rozprawy: Zero-Pole Approach in Microwave Passive Circuit Design, promotor: prof. Michał Mrozowski, promotor pomocniczy: dr inż. Adam Lamęcki. Gratulujemy!

Stypendyści Stypendyści w projekcie Edison

Od 1 lipca do  projektu Edison  dołączy 3 studentów.  Z przyjemnością zawiadamiamy, że po...

Jak Jak pisać artykuły naukowe (i dostawać akceptację!)?

Odpowiedzi na to pytanie udzieli prof. Maurizio Bozzi z Uniwersytetu w Pawii w trakcie wykładu w najbliższy wtorek, 29 maja 2018, w sali 110 NE. 11:15-13:00

Najlepsze Najlepsze prace dyplomowe w Polsce powstają w Gdańsku!

Najlepsze prace dyplomowe w Polsce powstają w Gdańsku!
15 maja 2018, w Poznaniu w trakcie uroczystego bankietu towarzyszącego międzynarodowej konferencji Microwave and Radar Week wręczone zostały dyplomy i nagrody za najlepsze prace dyplomowe magisterskie dotyczące techniki mikrofalowej, anten i radiolokacji i systemów bezprzewodowych. Wśród zgłoszeń z całej polski Polski, za najlepszą pracę uznało pracę magisterską mgr inż. Martyny Czarniewskiej, przygotowaną pod opieką prof. Michała Mrozowskiego oraz wyróżniono pracę mgr. inż. Mateusza Burtowego, której opiekunem był dr inż. Łukasz Kulas.

Wykłady Wykłady prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii

Wykłady prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii
Zapraszamy na wykłady prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii, terminy: - 21.05.2018 13:00-15:00 - pt. Anteny SIW, sala NE AUD1L - 28.05.2018 13:00-15:00 - pt. Miernictwo antenowe, sala NE AUD1L przeprowadzone w ramach przedmiotu Technika Antenowa.

Najlepsze Najlepsze prace magisterskie w KIMA!

Absolwenci KIMA mgr inż. Martyna Czarniewska oraz mgr inż. Mateusz Burtowy zostali laureatami konkursu Joint Chapter AP/AES/MTT Polskiej Sekcji IEEE na najlepsze prace magisterskie. Wręczenie nagród w trakcie konferencji 22nd International Microwave and Radar Conference MIKON w Poznaniu w najbliższy wtorek, więc szczegóły z wydarzenia już wkrótce!

Konkurs Konkurs na stypendia dla magistrantów w projekcie EDISOn!

Konkurs na stypendia dla magistrantów w projekcie EDISOn!
Rusza kolejna konkursowa rekrutacja dla studentów. W ramach projektu EDISON oferujemy do pięciu atrakcyjnych rocznych stypendiów (w sumie 18000 zł każde) dla studentów, którzy pomyślnie przejdą etap rekrutacji i wybiorą temat pracy magisterskiej powiązany z projektem Edison.

Napisali Napisali o nas

Napisali o nas
O bezpieczeństwie komunikacji bezprzewodowej oraz IoT w projektach ENABLE-S3 oraz SCOTT, których jest kierownikiem, na łamach Rzeczpospolitej Nauka-Technologie-Gospodarka opowiada dr Łukasz Kulas - zachęcamy do lektury! artykuł w załączeniu

Poductive Poductive 4.0 Spring School - pierwsze certyfikaty przyznane!

Poductive 4.0 Spring School - pierwsze certyfikaty przyznane!
W dniach od 26 do 29 marca 2018, w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej odbył się fakultatywny cykl wykładów połączonych z laboratoriami, prowadzony przez dra Mike'a Holenderskiego z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven (TU/e) wraz z pracownikami międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych, realizowanych w Katedrze.

Praca Praca magisterska w ramach stypendium? TAK!!!

Zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjne 23.04.2018 o 10:00 w sali EA705/707. Dowiecie się jak poprzez pisanie pracy magisterskiej możecie włączyć się w rozwój innowacyjnego oprogramowania wspomagającego projektowanie układów elektronicznych (sensorów lub anten) lub innych prac badawczych w projekcie EDISON i uzyskać stypendium w wysokości 18 000 złotych netto.

 

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.