Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej

 

Kierownik
prof. dr hab inż. Michał Mrozowski, prof. zw. PG
budynek A pok. 706
tel. 48 58 347 25 49
mim@pg.edu.pl

 

Sekretariat
mgr Sylwia Wielechowska
budynek A pok. 712
tel. 48 58 347 19 24
sylwia.wielechowska@eti.pg.edu.pl

 

 

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku:

Odwiedź nasz kanał na Youtube:

http://www.youtube.com/user/KatedraIMiA

Aktualności
Komunikaty dla studentów
Ogłoszenia

Productive4.0 Productive4.0 IoT Spring School

Productive4.0 IoT Spring School

Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej zaprasza na fakultatywny cykl wykładów i laboratoriów poświęconych Internet of Things i Industry 4.0, prowadzonych przez ekspertów współpracujących z największymi przedstawicielami europejskiego przemysłu – m.in. firmami BMW, Philips i Airbus. Mike Holenderski z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven (TU/e) oraz przedstawiciele Centrum Doskonałości WiComm poprowadzą kurs embedded programming ukierunkowany na specyfikę systemów czasu rzeczywistego (SCR).

Wykład Wykład Microstrip Antenna prof. Maurizio Bozzi

Wykład Microstrip Antenna prof. Maurizio Bozzi

Dnia 19.03.2018 w godzinach 13:00 - 15:00, sala NE AUD1L w ramach przedmiotu Technika Antenowa, prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii poprowadzi wykład pt. Microstip Antenna.

Wykład Wykład Antenna Arrays prof. Maurizio Bozzi

Wykład Antenna Arrays prof. Maurizio Bozzi

Dnia 12.03.2018 w godzinach 13:00 - 15:00, sala NE AUD1L w ramach przedmiotu Technika Antenowa, prof. Maurizio Bozzi z Uniwesytetu w Pawii poprowadzi wykład na temat szyków antenowych - Antenna Arrays

Obrona Obrona Pracy Doktorskiej - Natalia Leszczynska

Obrona Pracy Doktorskiej - Natalia Leszczynska

05 grudnia 2017 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej pani mgr inż. Natalii Leszczynskiej, pt. "Metoda zero-biegunowa w projektowaniu pasywnych układów mikrofalowych/Zero-Pole Approach in Microwave Passive Circuit Design". Promotorem pracy był prof. Michał Mrozowski, prof. zw. PG oraz dra Adam Lamęcki (promotor pomocniczy).

153. 153. urodziny Równań Maxwella

153. urodziny Równań Maxwella

Serdecznie zapraszamy na Święto Katedry IMiA, czyli 153. urodziny Równań Maxwella, które odbędzie się 8.12.2017 o godzinie 13:15 w Aud. 1L w budynku WETI B.

Wyróżnienie Wyróżnienie na międzynarodowej konferencji antenowej ISAP 2017

Wyróżnienie na międzynarodowej konferencji antenowej ISAP 2017

Pracownikom naszej Katedry przyznano wyróżnienie "Best Paper Award" na międzynarodowej konferencji antenowej International Symposium on Antennas and Propagation, która odbyła się w dniach 30.10-2.11.2017 w Tajlandii. Tematem nagrodzonego wystąpienia (tutuł: "Compact Antenna for Digital Beamforming with Software Defined Radios") jest nowa metoda kierowania wiązki w systemach radiowych przeznaczona do anten o niewielkich rozmiarach, która opracowana została przy współpracy z Dublin Institute of Technology.

GRATULACJE GRATULACJE Z OKAZJI NADANIA TYTUŁU PROFESORSKIEGO DLA WŁODZIMIERZA ZIENIUTYCZA


23 września br. dr. hab. inż. Włodzimierzowi Zieniutyczowi, został nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora. Pracownicy Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej składają najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w realizacji planów i zamierzeń naukowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Fast Fast Solvers for Mesh-Based Computations - seminarium

Fast Solvers for Mesh-Based Computations - seminarium

Zapraszamy na seminarium Prof. Macieja Paszyńskiego, AGH University of Science and Technology, home.agh.edu.pl/paszynsk, pod tyt.: "Fast Solvers for Mesh-Based Computations" termin: 6.10.2017, godz. 12.15 s. 122 WETI A

Seminarium Seminarium pt : Advanced Reconfigurable and Multi-Functional RF Components for Emerging Wireless Syste

Seminarium pt : Advanced Reconfigurable and Multi-Functional RF Components for Emerging Wireless Syste

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na seminarium pt : Advanced Reconfigurable and Multi-Functional RF Components for Emerging Wireless System, które wygłosi prof. Roberto Gomez-Garcia z Uniwersytetu Alcala w Madrycie Termin 14.09.2017( czwartek), godz. 10 Miejsce. 122 WETI A

Gościnne Gościnne wykłady prof. Luciano Tarricone

Gościnne wykłady prof. Luciano Tarricone

Od 8 do 10 czerwca w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej będzie gościnie prowadził wykłady prof. Luciano Tarricone z Uniwersytetu w Salento. Tematyka wykładu "Sustainable and Low-cost Electromagnetic Enabling Technologies for the Internet of Things" dotyczy bezprzewodowego przekazywania energii, technologii RFID oraz zasilania urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem energii otoczenia (energy harvesting).

Nowe Nowe międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe w obszarze Internet of Things

Nowe międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe w obszarze Internet of Things

Z początkiem maja 2017 roku Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej/Centrum Doskonałości WiComm rozpoczęła dwa nowe trzyletnie projekty w obszarze Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things), w ramach których przygotowane zostaną rozwiązania dla czołowych firm europejskich, m.in. ABB, Thales, Bosch, Philips, Infineon, BMW, NXP, Volvo, TTTech, Nokia, Ericsson i AVL. Łączny budżet KIMiA/WiComm w obu projektach to prawie 2 mln euro

Nabór Nabór studentów do stypendium w ramach projektu EDISON

Nabór studentów do stypendium w ramach projektu EDISON

Na stronach Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz na stronie informacyjnej projektu Edison umieszczone zostały ogłoszenia o możliwości ubiegania się o stypendium (18000 zł na rok) w projekcie Edison. Termin nadsyłania wymaganych dokumentów to 8 kwietnia 2017, natomiast stypendia wypłacane będą przez rok począwszy od 1 czerwca.

Otwarte Otwarte spotkanie Academic Day 02.03.2017 r.

Otwarte spotkanie Academic Day 02.03.2017 r.

CI TASK Politechniki Gdańskiej i DES ART Sp. z o.o. zapraszają na otwarte spotkanie Academic Day: Obliczenia numeryczne w pracach badawczo-naukowych, w ramach którego pracownicy KIMA (CD WiComm) przedstawią prezentację pt.: Bezpieczeństwo komunikacji bezprzewodowej systemów autonomicznych – wykorzystanie symulatorów EM Termin: 02.03.2017 (czwartek), 09:00-12:30 Miejsce: ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk (siedziba CI TASK)

Nagrody Nagrody dla projektów grupowych w KIMA


Dwa projekty grupowe, na trzy nagrodzone w konkursie Dziekana WETI na najlepszy projekt grupowy w edycji 2015/2016, były realizowane przez studentów specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej z katedry KIMiA

Nagroda Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców

Dr inż. Adrian Bekasiewicz został laureatem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych

Testy Testy radaru SAR - projekt grupowy KIMA

Testy radaru SAR - projekt grupowy KIMA

Dnia 24.01.2017 grupa czterech studentów Wydziału ETI, w tym trzech studentów Katedry IMiA (Karol Abratkiewicz, Adam Popik, Jakub Czerniakowski) wykonało testy radaru SAR realizowanego w ramach przedmiotu "Projekt grupowy".

Elektryzujące Elektryzujące wydarzenie, Magnetyzujące wydarzenie

Elektryzujące wydarzenie, Magnetyzujące wydarzenie

Serdecznie zapraszamy na Święto Katedry IMiA, czyli 152. urodziny Równań Maxwella, które odbędzie się 8.12.2016 o godzinie 14:00 w Aud. Kowalskiego w budynku WETI A.

Gościnne Gościnne wykłady dla studentów studiów magisterskich KiMiA


Od 14 do 16 listopada serię gościnnych wykładów dla studentów studiów magisterskich KiMiA wygłosi profesor Maurizio Bozzi z uniwersytetu w Pawii.

 

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.