„Mobilny robot inspekcyjny dla inteligentnych budynków” - najlepszym projektem grupowym na WETI

Zrealizowany w naszej Katedrze projekt grupowy otrzymał I nagrodę Dziekana za najlepszy projekt zrealizowany na naszym Wydziale.
„Mobilny robot inspekcyjny dla inteligentnych budynków” został zaprojektowany przez studentów: Kamila Domańskiego, Jakuba Dreliszaka, Marka Bułę pod opieką dr. inż. Łukasza Kulasa i przy wsparciu merytorycznym pracowników KIMiA zaangażowanych w europejskie projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie bezprzewodowych systemów wbudowanych prowadzonych dla europejskich firm.
Robot może być wykorzystywany do autonomicznego patrolowania wyznaczonych obszarów, jako wsparcie dla ochrony obiektu, do rejestracji zdarzeń, anomalii, a także do tworzenia dwuwymiarowych map terenu za pomocą LIRAD-u.
Robot umożliwia przeprowadzanie inspekcji obiektów z wykorzystaniem kamery cyfrowej, kamery termowizyjnej oraz macierzy mikrofonowej, a także wykonuje automatyczne pomiary radiowe do rozwijanych w KIMiA systemów bezprzewodowej lokalizacji wewnątrz budynków. Już teraz system zyskał zainteresowanie dwóch pomorskich firm.

Nagrodzony projekt grupowy będzie dalej rozwijany w kolejnej edycji przedmiotu projekt grupowy - nowe propozycje tematów są już dostępne.

Więcej informacji:

Załączone pliki