Nowy układ stacjonarny (przyczynowy oczywiście i liniowy zapewne)

Dwoje laureatów „Maxwelli 2014” wirowało, rotowało, różniczkowało, całkowało (także przez części), przekształcało afinicznie i konforemnie aż w końcu wyszedł z tego… splot na całe życie!

Czy to za sprawą przyciągania, różnicy potencjałów, indukcji, a może jednak z powodu maxwellowskiego prądu przesunięcia, niewidzialne linie sił pola Martyny Czarniewskiej i Mateusza Mula, przecięły się 28 lipca 2018 roku o godzinie 16 w Gdańsku i porzucając swoje dotychczasowe gradienty utworzyły nowe bezźródłowe pole solenoidalne. -  wieczny wir, którego Martyna i Mateusz  przysięgali nie opuścić aż do śmierci.

Miło nam wszystkich zawiadomić, że Maestra Równań Różniczkowych z roku 2014 (Martyna) i Mistrz Cyrkulacji i Dywergencji z tego samego roku (Mateusz), czyli dwoje laureatów pierwszej edycji Maxwelli, zawarli w sobotę związek małżeński!

 

Życzymy im nieosobliwego dopełnienia Schura i niezerowego  iloczynu skalarnego, a także wielu chwil radości przy wspólnym liczeniu Jakobianów, transformacji układów współrzędnych, wyznaczaniu strumieni, gradientów, rotacji, rzutów ortogonalnych i residuów.