Napisali o nas

Wszechobecne sensory? Naukowcy z PG chcą ułatwić ich projektowanie

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej chcą przygotować program do projektowania m.in. biosensorów i sensorów, a także układów elektronicznych. To elementy, które przydadzą się m.in. w diagnostyce medycznej czy budowaniu inteligentnych miast.
Informacja prasowa - PAP Nauka w Polsce

Technologiczne cuda gdańskiej uczelni podbijają świat

Firma NVIDIA ogłosiła 22 lutego 2012 listę jednostek badawczych, które uzyskały status CUDA Research Center. W gronie 8 grup badawczych z całego świata, którym nadano ten status znalazła się KIMiA/WiComm. Status ośrodka badawczego CUDA przyznaje firma NIVIDIA tym instytucjom, które prowadzą badania na najwyższym światowym poziome nad innowacyjnymi metodami wykorzystania kart graficznych do obliczeń naukowych. Status CUDA Research Center przyznano w uznaniu wkładu w rozwój tej dziedziny zespołu profesora Michała Mrozowskiego.
Informacja prasowa - GAZETA.PL

Wywiad z doktorantem

W serwisie internetowym Nauka w Polsce ukazał się wywiad przeprowadzony z doktorantem naszej Katedry, panem mgr. inż. Mariuszem Pergołem. W wywiadzie z PAP laureat programu Innodoktorant przedstawia założenia swojej pracy oraz korzyści, które może przynieść jego praca dotycząca szerokopasmowych anten pracujących w paśmie standardu Ultra Wideband (UWB).
Informacja prasowa - PAP Nauka w Polsce