Seminarium KIO 28.04.2015

28.04.2015, godz. 14:30, sala 633 EA

Seminarium Katedry Inżynierii Oprogramowania:

"E-technologie dla dzieci z autyzmem. Badania i zastosowania"

Agnieszka Landowska
(Emotions in HCI Research Group, KIO)

Seminarium KIO 14.04.2015

14.04.2015, godz. 14:30, sala 633 EA

Seminarium Katedry Inżynierii Oprogramowania:

"Analiza zakresu zmian argumentacji wiarygodności (assurance case) z użyciem metamodelu evidence framework"

Andrzej Wardziński
(Information Assurance Group, KIO, Argevide Sp. z o.o.)

Konferencja beIT 27-29.03.2015 - relacja

W dniach 27-29 marca 2015r. na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyła się pierwsza edycja Konferencji Inżynierii Oprogramowania beIT. Impreza ta tworzona była rękami studentów i osób związanych z Kołem Naukowym Zarządzanie IT przy wsparciu Katedry Inżynierii Oprogramowania, Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki oraz JM Rektora Politechniki Gdańskiej.

Przez trzy dni ponad 70 uczestników oraz 14 prelegentów wymieniało się wiedzą i doświadczeniami w trakcie 11 warsztatów i 3 wykładów dotyczących tematyki zarządzania projektami, zwinnego wytwarzania oprogramowania oraz analizy biznesowej i systemowej. Wykłady ponadto miały charakter otwarty i przyciągnęły liczne grono dodatkowych zainteresowanych słuchaczy.

Konferencję wsparły w roli sponsorów liczące się globalne, krajowe i lokalne firmy branży IT takie jak: Asseco Poland SA, AitonCaldwell, Polska Press Grupa, GForces Polska, ADVA Optical Networking, Sii, Helion, Rocket Studio i Madkom. Patronatem honorowym Konferencję beIT objęli JM Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Konferencja obejmowała dwie ścieżki tematyczne:

• beAGILE - Zwinne zarządzanie projektem IT
  • beANALYST - Praca analityka w projekcie IT

Podczas wszystkich dni konferencji sale warsztatowe były wypełnione po brzegi, audytoria wykładowe równie licznie zasiedlone, a wśród uczestników kwitły projektowe dyskusje. W ankiecie końcowej uczestnicy ocenili konferencję na 8,2 punktu w skali 1-10 punktów, a w licznych komentarzach chwalili jej program i organizację. Następna edycja Konferencji beIT może być tylko lepsza. Do zobaczenia za rok!

(fot. Kamil Kajdy)

Konferencja Inżynierii Oprogramowania beIT 27-29.03.2015

Konferencja Inżynierii Oprogramowania beIT w dniach 27-29 marca 2015r. na Politechnice Gdańskiej porusza zagadnienia z pogranicza technologii informatycznych, aspektów biznesowych oraz zarządzania projektami.

konferencjabeit.pl

Organizatorzy konferencji: Koło naukowe Zarządzanie IT oraz Katedra Inżynierii Oprogramowania.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się, jak wygląda praca przy zwinnych projektach, jak należy szacować cele oraz ryzyko wykonywanych działań, podwyższać jakość zbieranych wymagań i rozmawiać o nich z klientami oraz programistami, to Konferencja beIT będzie dla Was idealną ku temu okazją!

Konferencja obejmuje 2 ścieżki tematyczne:

• beAGILE - Zwinne zarządzanie projektem IT
  • beANALYST - Praca analityka w projekcie IT

Ścieżka beAGILE poruszać będzie takie aspekty jak:

• Agile'owa transformacja organizacji
  • Zarządzanie ryzykiem w projektach IT
  • Narzędzia i techniki usprawniające zarządzanie projektem agile

Ścieżka beANALYST obracać będzie się wokół zagadnień takich jak:

• Cele biznesowe a projektowe
  • Pozyskiwanie i modelowanie wymagań
  • Jak zostać zwinnym analitykiem

Prelegenci podzielą się swoją wiedzą poprzez:

• Wykłady
  • Warsztaty
  • Round tables

Konferencja organizowana jest z ramienia Katedry Inżynierii Oprogramowania Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Patronat honorowy nad Konferencją objął Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, zaś sponsorami zostały takie firmy jak Asseco Poland, Polskapresse Sp. z o.o. oraz Aiton Caldwell.

Wykłady monograficzne - lato 2014/2015

Katedra Inżynierii Oprogramowania
zaprasza na otwarte
wykłady monograficzne
w semestrze letnim 2014/2015
w piątki w NE AUD 2 w godz. 15:15 - 17:00

Wykłady maja charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Poniżej lista planowanych wykładów:

Prelegent

Temat

6.03.2015

Janusz Górski

Teoria i  praktyka argumentacji – metodyka TRUST-IT i narzędzie NOR-STA

13.03.2015

Rafal Czuprynski
(Microsoft)

IT r(E)wolucja – trendy i możliwości w świecie IT

20.03.2015

Stanisław Matczak
(Nordea IT Polska)

Scrum w praktyce

10.04.2015

Agnieszka Landowska

Design for Disabilities and Assistive Technologies

8.05.2015

Rafał Leszczyna
(WZiE PG)

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji w infrastrukturach krytycznych

15.05.2015

Jakub  Miler

Zagrożenia i szanse w Scrumie

12.06.2015

Arkadiusz Kalka
(Sopocka Grupa
Innowacyjnego Rozwoju)

IT+ EQ - inteligencja emocjonalna w technologiach informacyjnych

Wyświetlanie 56 - 60 z 66 rezultatów.
z 14