Koło naukowe Soliton - zaprasza

Jesteśmy kołem naukowym działającym od 2009 roku przy Katedrze Metrologii i Optoelektroniki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej.

Zajmujemy się ogólnie pojętą optoelektroniką w formie przystępnej dla każdego poziomu zaawansowania studentów. Zrzeszamy studentów interesujących się elektroniką ,optyką i fotoniką, jednakże jesteśmy otwarci także na inne dziedziny nauki. 

Nasze koło ukierunkowane jest na rozwój i naukę pracy w grupie. Nasi członkowie mają szansę na poszerzenie wiedzy przez uczestnictwo w organizowanych przez nas cyklicznych spotkaniach z ciekawymi wykładowcami i firmami oraz poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach i konferencjach. Co roku prowadzimy warsztaty z elektroniki, na których prezentujemy studentom praktyczne zastosowanie układów, o których uczą się na zajęciach, oraz pokazujemy jak można je własnoręcznie wykonać w domu.

Czynnie uczestniczymy w społeczności uczelnianej angażując się w liczne wydarzenia organizowane przez Politechnikę Gdańską- m.in. Dni otwarte PG, Dziewczyny na politechniki, Bałtycki Festiwal Nauk. Staramy się także zaszczepić ciekawość do elektroniki i optyki wśród młodzieży z gimnazjów i liceów organizując warsztaty wyjazdowe do szkół na terenie Trójmiasta i prezentując osiągnięcia naszego koła.

Należymy także do SPIE (www.spie.org) - międzynarodowej organizacji, która zrzesza naukowców i przedsiębiorców oraz studentów i doktorantów związanych w bezpośredni lub pośredni sposób z fotoniką i optoelektroniką. Dzięki temu uczestniczymy w prestiżowych konferencjach naukowych organizowanych w różnych częściach świata (nawet w USA). Sami także organizujemy międzynarodowe konferencje (OPTO2014, OPTO2016, obecnie trwają przygotowania do OPTO2018), na które zapraszamy prelegentów z całego świata. Daje to nam możliwość współpracy z innymi jednostkami badawczymi oraz nawiązanie nowych znajomości członkom naszego koła. Inicjujemy również nawiązywanie kontaktów i wyjścia do firm zewnętrznych co daje możliwość rozwinięcia kariery zawodowej członków.

Strona naszego koła: Soliton. Zapraszamy do śledzenie naszych poczynań. 

Fotorelacja z działalności koła naukowego:

 
Warsztaty - Elektronika Bliżej Nas