100-lecie urodzin Marianny | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

100-lecie urodzin Marianny


26 września 2021 roku ochodziliśmy setną rocznicę urodzin docent  Marianny Sankiewicz niezapomnianej wychowawczyni i opiekunki wielu pokoleń absolwentów naszego wydziału. Od 1945 roku związana była z naszą uczelnią, a na  Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki pracowała do momentu przejścia na emeryturę w 1992 roku.

Z inicjatywy Koła Absolwentów działającego przy Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz wychowanków Pani Profesor zaplanowano uczczenie i  obchody tego jubileuszu. Z tej okazji odbędą się spotkania i wystawy oraz powstanie film upamiętniający jej życie i dokonania.
Rocznica urodzin Marianny Sankiewicz zbiega się także z obchodami 70-lecia istnienia wydziału i zostaną one symbolicznie połączone. Zapoczątkował je październikowy koncert fortepianowy  na ich inauguruję, a film poświęcony Mariannie Sankiewicz będzie miał premierę podczas kulminacji obchodów 70-lecia ETI w maju 2022 roku.

Film, którego realizacji podjęła się Gdyńska Szkoła Filmowa zamówiony zostanie przez Stowarzyszenie Absolwentów PG, natomiast koszty realizacji poniosą darczyńcy, przy czym całkowity budżet filmu nie powinien przekroczyć 500 tyś. zł.  Każdy może wesprzeć realizację tego filmu i dołożyć swój wkład finansowany w to dzieło.

O samym filmie, akcji "100 lat Marianny" oraz planach i i przygotowaniach opowiada Paweł Wyszomirski, reżyser i scenarzysta, który dla SAPG jako właściciela praw autorskich  przygotował koncepcję i scenariusz filmu.

Wypowiedź reżysera i scenarzysty

Wszystkich, którzy chcieliby zasilić konto i jako darczyńca dokonać wpłaty na realizację filmu z okazji  100-lecia urodzin Marianny zapraszamy do wpłaty na konto SAPG:
Numer rachunku odbiorcy:  33 1020 1811 0000 0702 0096 6531
Nazwa odbiorcy: STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
Nazwa banku: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
Z dopiskiem:  FILM -100 lat Marianny

        wpłaty z zagranicy
        Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW
        Details for the foreign transfer
       Beneficiary account:    PL 33 1020 1811 0000 0702 0096 6531
       Beneficiary name: STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI GDANSKIEJ
       Note:   FILM -100 lat Marianny

=============================================================================================

Można także dokonać wpłaty darowizny na konto SAPG  podając informację o celu
FILM-100 lat Marianny