100-lecie urodzin Marianny | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

100-lecie urodzin Marianny

Marianna

26 września 2021 roku przypada setna rocznica  urodzin docent  Marianny Sankiewicz niezapomnianej wychowawczyni i opiekunki wielu pokoleń absolwentów naszego wydziału. Od 1945 roku związana była z naszą uczelnią, a na  Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki pracowała do momentu przejścia na emeryturę w 1992 roku.

Z inicjatywy Koła Absolwentów działającego przy Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz wychowanków Pani Profesor zaplanowano uczczenie i  obchody tego jubileuszu. Z tej okazji odbędą się spotkania i wystawy oraz powstanie film upamiętniający jej życie i dokonania.
Rocznica urodzin Marianny Sankiewicz zbiega się także z obchodami 70-lecia istnienia wydziału i zostaną one symbolicznie połączone. Zapoczątkuje je październikowy koncert fortepianowy  na ich inauguruję, a film poświęcony Mariannie Sankiewicz będzie miał premierę podczas kulminacji obchodów 70-lecia ETI w maju 2022 roku.

Film, którego realizacji podjęła się Gdyńska Szkoła Filmowa zamówiony zostanie przez Stowarzyszenie Absolwentów PG, natomiast koszty realizacji w wysokości 100 tys. złotych poniosą darczyńcy.  Każdy może wesprzeć realizację tego filmu i dołożyć swój wkład finansowany w to dzieło.

Wszystkich, którzy chcieliby zasilić konto i jako darczyńca dokonać wpłaty na realizację filmu z okazji  100-lecia urodzin Marianny mogą dokonać to poprzez jeden ze sposobów:

1. wpłatę na konto SAPG:
    Numer rachunku odbiorcy:  33 1020 1811 0000 0702 0096 6531
    Nazwa odbiorcy: STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
    Nazwa banku: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
    Z dopiskiem:  FILM -100 lat Marianny

wpłaty z zagranicy
        Kod BIC (Swift) banku: BPKOPLPW
        Details for the foreign transfer
       Beneficiary account:    PL 33 1020 1811 0000 0702 0096 6531
       Beneficiary name: STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI GDANSKIEJ
       Note:   FILM -100 lat Marianny

1. za pomocą narzędzia do tworzenia zbiórek internetowych  Zrzutka.pl
    UWAGA: Organizatorzy opłacili już i opłacą w końcowej fazie zbiórki stosowną kwotę firmie zbierającej środki pieniężne i można te 10% pominąć wykazując tylko trochę cierpliwości, tzn. klikając kilka razy odmowę zapłaty!