Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki z ogromną przyjemnością otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych naukowców, studentów oraz partnerów biznesowych, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań aparaturowych i laboratoryjnych w celu realizacji swoich projektów naukowych lub badawczych, a także do przeprowadzenia badań pilotażowych. Nasza wydziałowa infrastruktura należąca do grupy laboratoriów strategicznych Politechniki Gdańskiej – CoreLab jest wyposażona w szereg zaawansowanych urządzeń i technologii, które stawiają nas na czołowej pozycji w dziedzinie innowacji i badań.

W ramach naszej oferty znajdą Państwo możliwość wykorzystania aparatury do syntezowania materiałów za pomocą technik CVD (Chemical Vapor Deposition) oraz PVD (Physical Vapor Deposition), co otwiera szerokie spektrum możliwości dla badań nad nowymi materiałami i ich zastosowaniami. Mikroskop elektronowy SEM (Scanning Electron Microscope) umożliwia przeprowadzenie szczegółowej analizy morfologicznej próbek. Wydział jest również wyposażony w innowacyjny system do wielokanałowych nagrań i stymulacji mózgu ludzkiego, co otwiera nowe horyzonty w badaniach neurologicznych. Nasze laboratorium badań pól elektromagnetycznych oferuje możliwości w zakresie testowania i rozwijania technologii komunikacyjnych, w tym najnowszej generacji sieci 5G.

Jednym z naszych najbardziej unikatowych obiektów jest Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, wyposażone w światowej klasy rozwiązania umożliwiające nieograniczoną nawigację w jaskini rzeczywistości wirtualnej. To zaawansowane środowisko jest idealne do przeprowadzania badań w dziedzinach takich jak projektowanie przestrzenne, symulacje urbanistyczne, edukacja oraz treningi w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.