Rekrutacja kandydatów do Szkoły Doktorskiej | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-14

Rekrutacja kandydatów do Szkoły Doktorskiej

PG
Rekrutacja kandydatów do Szkoły Doktorskiej na r.a. 2022/2023 - wstępne informacje

Planujemy, że rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na r.a. 2022/2023 odbędzie się szybciej niż w roku ubiegłym. Nowy nabór obejmie 13 dyscyplin: ekonomię i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki chemiczne, nauki fizyczne, matematykę, inżynierię lądowa i transport (w ramach PG i IBW PAN), architekturę i urbanistykę, inżynierię środowiska, górnictwo i energetykę, inżynierię materiałową, inżynierię mechaniczną (w ramach PG i IMP PAN), automatykę, elektronikę i elektrotechnikę, informatykę techniczną i telekomunikację oraz pierwszy raz inżynierię biomedyczną.

Przyjmowanie dokumentów od kandydatów odbywać się będzie w drugiej połowie maja 2022 r., natomiast rozmowy z kandydatami - w drugiej połowie czerwca 2022 r. Ogłoszenie list rankingowych planujemy na początek lipca 2022 r. O dokładnych terminach i szczegółach rekrutacji będziemy informować w ogłoszeniu rekrutacyjnym i na naszej stronie w późniejszym terminie - najprawdopodobniej w kwietniu 2022 r. Wtedy też na stronie szkoły pojawią się listy potencjalnych promotorów gotowych do podjęcia się opieki nad nowymi kandydatami.

W dn. 20 maja 2022 w Centrum Języków Obcych PG odbędzie się egzamin ACERT z języka angielskiego na poziomie B2 dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej rekrutujących się na r.a. 2022/2023, którzy nie posiadają innych uprawnień językowych do podjęcia kształcenia w szkole. Egzamin zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. O szczegółach dotyczących zapisów będziemy informować w terminie późniejszym.

Wstępne informacje na temat rekrutacji znajdują się na naszej stronie w zakładce Dla Kandydatów > Rekrutacja standardowa na r.a. 2022/2023 oraz są publikowane na bieżąco w Aktualnościach