Współpraca z Uniwersyteckim Liceum Katolickim w Tczewie w ramach programu URANIUM SUPPORTING COOPERATION WITH HIGH SCHOOLS | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-24

współpraca

W ramach programu Uranium Supporting Cooperation With High Schools Katedra Inżynierii Biomedycznej rozpoczyna roczną współpracę z Uniwersyteckim Liceum Katolickim w Tczewie. Celem Programu jest wspieranie współpracy uczelni ze szkołami średnimi, głównie spoza Trójmiasta, wyłaniającymi najzdolniejszych absolwentów jako przyszłych studentów Politechniki Gdańskiej.

Celem współpracy z Uniwersyteckim Liceum Katolickim w Tczewie jest przedstawienie uczniom oferty edukacyjnej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz tematyki badawczej związanej z działalnością trzech Centrów Naukowych:

- Centrum BioTechMed

- Centrum Technologii Cyfrowych

- Centrum Materiałów Przyszłości

W ramach współpracy wykładowcy z Katedry Inżynierii Biomedycznej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki podejmą działania uświadamiające uczniów, że nauka przedmiotów z różnych dziedzin jest bardzo ważna w kontekście ich przyszłego wyboru kierunku studiów.

W ramach współpracy odbędzie się seria wykładów związanych z Inżynierią Biomedyczną, w których zostaną przedstawione wykorzystywane aspekty informatyczne i elektroniczne oraz związana z nią wiedza z różnych przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Zostaną także zorganizowane zajęcia laboratoryjno-projektowe w laboratoriach Katedry Inżynierii Biomedycznej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Uczniom, nauczycielom i wykładowcom gratulujemy oraz życzymy owocnej współpracy.

Wyniki konkursu można obejrzeć na stronie Politechniki Gdańskiej