Przyjazd Licealistów z Tczewa w ramach projektu URANIUM | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-28

Przyjazd Licealistów z Tczewa w ramach projektu URANIUM

logo Pg

W dniu 24.10.2022, już po raz drugi w ramach programu Uranium Supporting Cooperation With High Schools w murach Politechniki Gdańskiej WETI gościli uczniowie klas przedmaturalnych Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie. W ramach różnych aktywności, uczniowie wysłuchali wykładu Profesora Piotra Jasińskiego pt. "Ceramika - kiedy płynie w niej prąd elektryczny i gdzie to wykorzystujemy" jak i uczestniczyli w zajęciach praktycznych wykonując pomiary za pomocą dedykowanych czujników pomiarowych współpracujących z Raspberry Pi oraz zapoznali się z laboratoriami specjalistycznymi WETI PG takimi jak Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji, Laboratorium Integracji Systemów Automatyki, Laboratorium Metrologii oraz Laboratorium Technik Laserowych i Światłowodowych.
Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania w listopadzie, aby pokazać kolejne aspekty naszej pracy naukowej i dydaktycznej.

uklo