Kolejny przyjazd Licealistów z Tczewa w ramach projektu URANIUM | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-11-29

Kolejny przyjazd Licealistów z Tczewa w ramach projektu URANIUM

logo Pg

Listopad tego roku odchodzi dużymi krokami, a w tym miesiącu mieliśmy także przyjemność gościć na WETI uczniów z zaprzyjaźnionego Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, którzy mogli wysłuchać wykładu Profesora Jerzego Wtorka nt. roli Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Gdańskiej i w nauce oraz metodach obrazowania medycznego. W części praktycznej kontynuowana była przygoda z minikomputerami Raspberry Pi i czujnikami tętna pod okiem mgr. inż. Ignacego Rogonia. Pod opieką dr inż. Karoliny Cysewskiej i dr inż. Sylwii Pawłowskiej wykonywane były doświadczenia związane z pracami naukowymi i dydaktycznymi prowadzonymi w Laboratorium Materiałów Funkcjonalnych takimi jak wyznaczanie przewodności cieczy, badanie elektrod jonoselektywnych oraz wyznaczanie porowatości materiałów.
Z ostatnim wykładem tematycznym w ramach obecnej edycji programu Uranium w szkole w Tczewie była również dr inż. Magdalena Mazur-Milecka, która wprowadziła uczniów do metod przetwarzania obrazów, co będzie jednym z punktów zajęć praktycznych spotkania w grudniu, tuż po Mikołajkach!

PG