Spotkanie Akademickie z informatyki w ramach projektu Zdolni z Pomorza | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-01-05

Spotkanie Akademickie z informatyki w ramach projektu Zdolni z Pomorza

logo Pg

W dniu 17.12.2022 roku w ramach Spotkania Akademickiego z programu Zdolni z Pomorza pracownicy Katedry, dr Tomasz Neumann oraz dr inż. Adam Bujnowski przeprowadzili zajęcia  wykładowe oraz laboratoryjne pt. "Podstawy programowania urządzeń brzegowych na Raspberry Pi w języku Python" dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach spotkania omówione zostały podstawy programowania w języku Python, omówiono podstawy wykonywania pomiarów miernikiem uniwersalnym,  zaimplementowane zostały proste skrypty umożliwiające komunikację pomiędzy minikomputerem Raspberry Pi, a prostymi elementami elektronicznymi takimi jak diody, dedykowaną kamerą do RPi 4B, jak i innymi specjalistycznymi czujnikami środowiskowymi i medycznymi. Sześć godzin zajęć zostało bardzo dobrze odebrane oraz ocenione przez ponad trzydzieścioro uczniów zamieszkałych w różnych częściach województwa pomorskiego.

wzzp urzzzp uzzp