Wizyta uczniów UKLO z Tczewa w ramach programu Uranium | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-10

Wizyta uczniów UKLO z Tczewa w ramach programu Uranium

logo Pg

Ostatniego dnia stycznia, ostatni raz w ramach II edycji programu Uranium na zajęciach praktycznych gościli na WETI uczniowie z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Wśród uczniów byli „starzy bywalcy” z klasy maturalnej, którzy zapoznawali się z zagadnienia szybkiego prototypownia układów elektronicznych w oparciu o komponenty SMD.  Na zajęciach pokazano im metody szybkiego wytwarzania obwodów drukowanych, metody montażu elementów z wykorzystaniem lutownic klasycznych jak i nadmuchu gorącego powietrza. Jak i pokazano metody projektowania i wytwarzania obudów z wykorzystaniem techniki druku 3D. Druga grupa, składająca się z uczniów klasy III została wprowadzona do podstaw programowania urządzeń brzegowych podłączonych do minikomputera Raspberry Pi w języku Python oraz zapoznano ich z laboratoriami naukowymi oraz dydaktycznymi katedry.
Obydwie grupy uczestniczyły także w spotkaniu z pracownikami CI TASK, zapoznając się z działalnością oraz możliwościami centrum w zakresie wspomagania nauki i działalności badawczo-rozwojowej. Wszystkie aktywności zostały pozytywnie odebrane przez uczniów i jak zwykle wysoko ocenione 😊

zdjecie uczniowLO