Przyjazd uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-11-09

Przyjazd uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku

logo

W dniu 28.09.2023 w laboratoriach Katedry Inżynierii Biomedycznej gościli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych z Białegostoku. Na ponad dwu godzinnym spotkaniu została przedstawiona oferta edukacyjna specjalności elektronika w medycynie przez dr. inż. Adama Bujnowskiego oraz roli współpracy inżynieria elektronika ze światem medycznym. Strumień informatyki w medycynie przybliżyła mgr inż. Natalia Kowalczyk oraz omówiła potencjał laboratorium AI Living Lab w zakresie dostępnych zasobów, które używane są zarówno w pracy dydaktycznej jak i naukowej. W tej ostatniej kwestii, Natalia skupiła się na możliwości użycia kamer termograficznych do monitoringu parametrów życiowych oraz aplikacji wspomagających kontrolę w okresie pandemii używając algorytmów sztucznej inteligencji. Dr inż. Grzegorz Jasiński przedstawił swoje autorskie projekty związane z czujnikami węchu (e-nos oraz robot wąchacz) jak i przybliżył potencjalne wykorzystanie w procesie dydaktycznym robo psa, który na tym krótkim wydarzeniu wykonywał akcje „Dance”. Studenci drugiego stopnia na specjalności sztuczna inteligencja przedstawili projekty studenckie, jakie były realizowane podczas studiów związane z analizą zmęczenia kierowców, modelami dyfuzyjnymi do generowania obrazów w stylu zestawów klocków Lego oraz konwersją barwy głosu za pomocą sztucznych sieci neuronowych. Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować uczniów z Białegostoku i wrócą oni do nas, aby studiować na kierunku inżynieria biomedyczna lub innych kierunkach na WETI PG.