Współpraca ze szkołami średnimi w ramach programu Uranium | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-02-27

Współpraca ze szkołami średnimi w ramach programu Uranium

3a

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w ramach programu Uranium przyjechali do nas uczniowie z Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku.

Na początku Prodziekan ds. organizacji studiów dr hab. inż. Grzegorz Lentka, prof. PG przedstawił bogatą ofertę dydaktyczną wydziału ETI.

Następnie uczniowie brali udział w zajęciach w Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, które prowadził dr inż. Jacek Lebiedź, prof. PG oraz uczestniczyli w Laboratoriach Katedry Inżynierii Biomedycznej o tematyce „Elementy IoT z wykorzystaniem minikomputera Raspberry Pi 4B, elementów
elektronicznych i czujników wielkości biomedycznych” prowadzonych przez dra Tomasza Neumanna. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z minikomputerem Raspberry Pi 4B, sterowania pojedynczą diodą za pomocą minikomputera RPi4B - z konsoli oraz skryptu w języku Python, sterowania trzema diodami za pomocą skryptu - symulacja sygnalizacji świetlnej oraz pomiaru oporu elektrycznego lub tętna za pomocą czujników Seeed Groove współpracujących z RPi4B.