Zajęcia warsztatowe z uczniami z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku wprowadzające w zagadnienia inżynierii biomedycznej | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-08

2

W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników w laboratoriach Katedry Inżynierii Biomedycznej.

Podczas zajęć poznali min.:

1. Metody detekcji i klasyfikacji w sztucznej inteligencji (dr inż. Magda Mazur-Milecka)
  2. Pomiar i przetwarzanie sygnałów biomedycznych na przykładzie sygnału EKG (dr inż. Adam Bujnowski)
  3. Sterowanie inteligentnym robotem JetBot bazującym na NVida Jetson Nano (dr inż. Grzegorz Jasiński)

Celem ciekawych zajęć praktycznych było:

- zapoznanie uczniów z metodami projektowania, budowania i testowania układów elektronicznych np. układ do pomiaru EKG,

- zapoznanie uczniów z protokołami przesyłania danych biomedycznych z urządzeń elektronicznych,

- zapoznanie uczniów z zasadami gromadzenia i przetwarzania danych biomedycznych,

- zapoznanie uczniów z implementacją i testowaniem algorytmów AI w języku programowania Python,

- zapoznanie uczniów z budową i działaniem robota JetBot oraz wykorzystania programistycznego algorytmów sztucznej inteligencji w realizacji zadań tego robota.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kontynuacji zajęć, gdyż uczniowie wyrazili chęć rozwijania swoich kompetencji w tym kierunku.

Wszystkim życzymy sukcesów i do zobaczenia !!!

AB1 AB2 AB3 AB4 GJ1 GJ3 GJ2 M1 M2