Nostalgicznie z prof. Jerzym Mazurem | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-05

Nostalgicznie z prof. Jerzym Mazurem

prof. Jerzy Mazur
Wrzesień był dla naszej Katedry szczególnym miesiącem, wiele się działo, było bardzo aktywnie i wyjątkowo.

Jednym z wydarzeń które uczyniło ten miesiąc nader ważnym, było pożegnanie odchodzącegop na emeryturę  prof. Jerzego Mazura, wybitnego naukowca, znakomitego nauczyciela wielu pokoleń studentów, wychowawcę licznych pracowników naukowych, życzliwego współpracownika,  osoby bardzo pogodnej  i  przyjaznej. Pierwsze, oficjalne pożegnanie i podziękowanie za wieloletnią współpracę, miało miejsce w Teatrze Szekspirowskim 13.09.2022 w trakcie uroczystej kolacji Microwave and Radar Week (MRW2022).  Na początku wyróżnieniem profesora za wybitne zasługi dla konferecji   MIKON. Pamiątkową  tabliczkę  wręczyła prof. Rashaunde Henderson, prezydent IEEE Microwave Theory and Techniques Society. Druga część podziękowań płynęła prosto z serca Katedry.  Poproszono profesora Mazura  by po wręczeniu oficjalnego wyróżnienia MIKON  pozostał jeszcze chwilę na scenie. Prof. Mrozowski, kierownik KIMA dziękując za wieloletnią współpracę, przekazał  prezent od pracowników katedry - obraz zamówiony i wykonany specjalnie na tę okoliczność, którego tytuł, „Magiczne T”,   w sposób przewrotny nawiązuje do pracy naukowej i dydatktycznej profesora Mazura. Kolejne pożegnanie, w mniej oficjalnym tonie i w mniejszym gronie, odbyło się w restauracji w pobliżu PG. Razem z prof. Mazurem  wspominaliśmy stare dobre czasy😊. Zdjęcia z obu  wydarzeń, i killa innych historycznych załączamy.

Profesor był związany z Politechniką przez 54 lata i z 1 października br. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jest znanym w świecie  autorem i współautorem 180 artykułów naukowych i jednej książki. Był opiekunem i wypromował 13 doktorów, z których 5 uzyskało stopień doktora habilitowanego, a jednen uzyskał tytuł profesora. Jego naukowa rodzina liczy już kilkudziesięciu naukowych wnuków i powoli  powiększa się o naukowch prawnuków.

Jesteśmy bardzo wdzięczni że mogliśmy z Panem Profesorem współpracować. Życzymy wszystkiego wspaniałego i nowego, aby się za bardzo bez nas nie nudzić😉

link do galreii zdjęć