Space Microwave Week | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-17

Space Microwave Week

mgr inż. Maciej Jasiński, mgr inż. Michał Baranowski, dr hab. inż. Adam Lamęcki, prof. dr hab. inż. Michał Mrozowski

W zeszłym tygodniu pracownicy i doktoranci naszej Katedry uczestniczyli w międzynarodowej konferencji 1st Space Microwave Week odbywającej się w siedzibie European Space Research and Technology Centre (ESTEC) Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w Noordwijk w Holandii.

Była to dobra okazja do przedstawienia wyników prac naszych zespołów, jak i wymiany doświadczeń z innymi ekspertami z uniwersytetów i przemysłu z branży kosmicznej. Podczas tego wydarzenia mgr inż. Maciej Jasiński – mówił o filtrach z wyrównaniem opóźnienia grupowego z nieliniowymi inwerterami zależnymi od częstotliwości oraz mgr inż. Michał Baranowski o projektowaniu filtrów mikrofalowych z wykorzystaniem metod deformacji kształtu.