Nagrody i Wyróżnienia Dziekana WETI | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-25

Nagrody i Wyróżnienia Dziekana WETI

Nagroda Dziekana

W dniu 23.02.2022 odbyła się inauguracji studiów II stopnia na naszym Wydziale. Z tego względu wszystkim studentom rozpoczynającym studia magisterskie życzymy poszerzania swojej wiedzy i z sukcesem obronionych prac dyplomowych! W ramach immatrykulacji odbyła się także uroczystość wręczenia nagród oraz wyróżnień Dziekana WETI oraz firmy IHS Markit Gdańsk za najlepsze projekty badacze! Mamy wielką radość poinformować o sukcesach dwóch zespołów badawczych z naszej Katedry!

Zespół badawczy w składzie: inż. Sebastian Urwan (kierownik projektu), inż. Alicja Pietrzak, inż. Dominika Wysocka, którego opiekunem naukowym był pracownik naszej Katedry dr inż. Krzysztof K. Cwalina zdobył pierwszą nagrodę Dziekana Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG Politechnika Gdańska w konkursie na najlepszy projekt badawczy oraz pierwszą nagrodę na najlepszy projekt badawczy z dziedziny sztucznej inteligencji ufundowany przez firmę IHS Markit Gdańsk. W ramach projektu badawczego zespół zrealizował prototyp hybrydowego systemu radiolokalizacyjnego z zastosowaniem metod głębokiego uczenia, który jest odpowiedzią na potrzeby Salubre - Centrum Rehabilitacyjno- Opiekuńcze w Rumi i został opracowany zgodnie z wymaganiami oraz wytycznymi firmy. Efektywność opracowanego systemu zweryfikowano na podstawie pomiarów w rzeczywistych środowiskach propagacyjnych wewnątrzbudynkowych oraz zewnątrzbudynkowych, a uzyskane wyniki badań (jak i sam system) mają charakter innowacyjny i są przedmiotem przygotowywanej publikacji w czasopiśmie międzynarodowym z listy ministerialnej! Prowadzone będą także dalsze rozmowy w celu potencjalnego wdrożenia systemu do pracy we wspomnianym Centrum!

Ponadto, zespół badawczy w składzie: inż. Michał Wysocki (kierownik projektu), inż. Robert Nicpoń, inż. Marta Trzaska, którego opiekunem naukowym była dr. inż. Agnieszka Czapiewska otrzymał wyróżnienie Dziekana WETI (link) w konkursie na najlepszy projekt badawczy. Celem projektu było zbadanie użyteczności systemu lokalizacji wewnątrzbudynkowej, wykorzystującego technologię Bluetooth Low Energy (BLE), jako wsparcia dla osób niewidomych, przebywających wewnątrz lub w pobliżu dużych budynków.

Całe wydarzenie rejestrowały kamery TVP3 Gdańsk i mikrofony Radio Gdańsk S.A., które także posłużyły do przeprowadzenia wywiadów z nagrodzonymi zespołami! Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i opiekunom oraz zachęcamy tegorocznych uczestników projektów badawczych do wytężonej i systematycznej pracy