Turniej GO | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-02-06

Turniej GO

Serdecznie zapraszamy miłośników rozrywek umysłowych do udziału w Turnieju GO Politechniki Białostockiej, który organizuje Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej w dniach 10-11 lutego 2024 r.

Go to starochińska gra planszowa, popularna również w Korei i Japonii. W ostatnich latach zdobywa popularność na całym świecie! Legendarne początki go sięgają 2 000 lat p.n.e. Mimo prostoty reguł, które umożliwiają naukę gry nawet małym dzieciom, GO jest grą bardzo trudną. Edward Lasker, wybitny szachista amerykański, powiedział: „Jeżeli szachy są królową gier, to GO z pewnością jest ich cesarzem”.

Proste zasady i wszechświat możliwości, w którym drogę do zwycięstwa można odnaleźć tylko wyobraźnią i myśleniem... Zgłosić się może każdy, kto zna zasady i chciałby zagrać.

Do zdobycia atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Poznaj GO!  ⚫⚪
Zagraj w GO!

Turniej organizowany jest w ramach projektu „Science kultura” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SP/565477/2022 z dnia 20.10.2022 r. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.