Potyczki algorytmiczne - konkurs | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-08

Potyczki algorytmiczne - konkurs

Pa1
Zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII edycji konkursu „Potyczki Algorytmiczne”. Potyczki są najstarszym internetowym konkursem algorytmiczno-programistycznym w Polsce, adresowanym do wszystkich interesujących się algorytmiką i programowaniem – uczniów, studentów, zawodowców i amatorów.
 
Zadania konkursowe są tak dobrane, żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego, wartego pomyślenia i zaprogramowania, niezależnie od posiadanej wiedzy i umiejętności. Jednakże najlepsi będą musieli wykazać się kunsztem równoważnym mistrzom z najbardziej prestiżowych, światowych konkursów programistycznych. Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy konkursu mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w późniejszym życiu zawodowym.

Rejestracja on-line do konkursu ruszyła 5 grudnia 2022r. Potyczki mają charakter konkursu otwartego dla wszystkich, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. W tym roku po raz trzeci rusza “dywizja C”, która adresowana jest do osób stawiających swoje pierwsze kroki w konkursach algorytmiczno-programistycznych. W tej edycji, oprócz rozwiązań w C++, organizatorzy dopuszczają także rozwiązania w Pythonie.

Zespół Potyczek Algorytmicznych 2022

O konkursie

191 wyświetleń