Nowe możliwości laboratorium dydaktycznego systemów chmurowych i technik DevOps | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-22

Nowe możliwości laboratorium dydaktycznego systemów chmurowych i technik DevOps

kti-adva

Studenci specjalności  „Sieci komputerowe"  semestru letniego roku akademickiego 2022/2023, który rozpoczyna się 23 lutego br. otrzymają nowy zestaw tematów wzbogacony o ćwiczenia dotyczące szerokiej tematyki systemów chmurowych.
Przygotowanie dedykowanych ćwiczeń w laboratorium systemów chmurowych i technik  DevOps oparciu o specjalne zakupy zrealizowano w 2022 roku w ramach projektu GDAŃSK TECH CORE EDU FACILITIES. Dodatkowo dzięki współpracy zespołu Katedry Teleinformatyki z firmą ADVA Polska  (Adtran Holding) rozbudowano obecnie laboratorium katedry o sprzęt wykorzystywany do zajęć z szyfrowania danych w sieci (MACSEC) oraz Trafic Management. Niezależnie od udostępnienia sprzętu przez firmę jej pracownicy będą także brać udział w prowadzeniu tych zajęć.

Informacja w mediach