Technologie Kosmiczne i Satelitarne - spotkanie informacyjne | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-04-16

Technologie Kosmiczne i Satelitarne - spotkanie informacyjne

TKiS
W środę, 3 lutego 2021 r. o godzinie 16:00  odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone V edycji międzyuczelnianych studiów magisterskich Technologie Kosmiczne i Satelitarne. Link do spotkania na platformie MS Teams: znajdziesz tutaj.

Tematem spotkania będzie prezentacja specjalności prowadzonych na kierunku TKiS:

• specjalności prowadzonej przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, dotyczącej zastosowań technologii informatycznych w inżynierii kosmicznej,
  • specjalności prowadzonej przez Wydział Mechaniczny, dotyczącej zastosowań mechaniki i mechatroniki w branży kosmicznej
  • a także informacja o możliwościach oferowanych studentom przez European Space Agency Academy i prezentacja studenckich projektów o tematyce kosmicznej.

Ponadto przewidziano zwiedzanie laboratoriów, w których będą się odbywać zajęcia:

• laboratorium obliczeń wielkoskalowych Big Data w Centrum Informatycznym TASK,
  • geoinformatycznego laboratorium teledetekcji oraz nawigacji satelitarnej GNSS, w tym naziemnej stacji bezpośredniego odbioru zobrazowań satelitarnych HRPT-NOAA/MetOp oraz prezentacja drona przeznaczonego do prowadzenia pomiarów fotogrametrycznych i lidarowych.”