Odszedł prof. Andrzej Stepnowski | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-15

Odszedł prof. Andrzej Stepnowski

Andrzej Stepnowski

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 14 marca 2024 r. w wieku 84 lat odszedł od nas prof. Andrzej Stepnowski, wieloletni kierownik Katedry Systemów Geoinformatycznych, prorektor Politechniki Gdańskiej w latach 2002–2005, Profesor Emeritus uczelni, wybitny naukowiec, specjalista z zakresu geoinformatyki, hydroakustyki i technologii satelitarnych, autor licznych patentów, wdrożeń i publikacji. Wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i ministerialnymi, w tym m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Notatka biograficzna

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składają pracownicy Katedry Systemów Geoinformatycznych.