Warsztaty z różnic kulturowych dla studentów zagranicznych | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-06

Warsztaty z różnic kulturowych dla studentów zagranicznych

warsztaty z różnic

Masz poczucie, że nie do końca odnajdujesz się w Polsce🤔? Dziwi Cię trochę polska kultura i przez to nie zawsze dogadujesz się ze studentami i wykładowcami z Polski? A może to dotyczy nie tylko kultury polskiej, ale masz czasami problemy, aby dogadać się ze studentami i studentkami również z innych krajów🤔? Na przykład w akademiku albo w trakcie zajęć na uczelni?

Jeśli choć na część tych pytań odpowiedziałeś tak, to zapraszamy na warsztaty, w trakcie których dowiesz się więcej o kulturze polskiej (i nie tylko) oraz nauczysz się, jak poradzić sobie z szokiem kulturowym związanym z przyjazdem do nowego kraju. Zobaczysz, że po tych warsztatach dużo się wyjaśni i zupełnie inaczej (z większym zrozumieniem) będziesz patrzeć na ludzi z różnych kultur😉.

➡ dla osób polsko i anglojęzycznych

Zapisy

Najbliższy nabór będzie prowadzony od 21 września do 13 października poprzez formularz online (czerwony przycisk poniżej). Z góry uprzedzamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Przed zapisaniem się prosimy przeczytać regulamin udziału w projekcie. I pamiętajcie proszę - jeśli z jakiś powodów będziecie musieli zrezygnować z udziału w zajęciach, napiszcie do nas na international@pg.edu.pl (może ktoś inny skorzysta z tego miejsca🙂).

FORMULARZ

Kiedy będą się odbywać warsztaty?

Zapisując się na warsztaty wybierasz, czy chcesz dołączyć do grupu polskojęzycznej czy anglojęzycznej. Terminy warsztatów poszczególnych grup:

- grupa I (polskojęzyczna):
poniedziałek, 24 października od 9:00 do 12:00
wtorek, 25 października od 9:00 do 12:00

- grupa II (anglojęzyczna):
czwartek, 27 października od 9:00 do 12:00
piątek, 28 października od 9:00 do 12:00

Gdzie będę się odbywać warsztaty?

Na zajęcia zapraszamy do budynku nr 11 Hydromechaniki (sprawdź na mapie) do sali, obok sklepiku z gadżetami PG. Wejście do sali będzie od strony budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki (szukajcie tabliczek informacyjnych przed wejściem i prosimy - nie próbujcie wchodzić do sali przez sklepik😉). Zapewniamy drobny catering, także nie będziecie głodni😉🥗.

Kto może się zapisać na warsztaty?

Na warsztaty z różnic kulturowych zapraszamy studentów zagranicznych🌏🌍🌎 Politechniki Gdańskiej. Jeżeli pochodzisz z kraju innego niż Polska, nie masz obywatelstwa polskiego i studiujesz na Politechnice Gdańskiej (nie ma znaczenia odpłatnie czy nieodpłatnie; czy studiujesz w języku polskim czy angielskim) to znaczy, że jesteś studentem zagranicznym i możesz zapisać się na warsztaty🙂.