Kurs na Przewodnika Górskiego | Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-02

Kurs na Przewodnika Górskiego

kurs przewodnika

Studencki niekomercyjny Kurs na Przewodnika Górskiego

Już niedługo rusza Kurs Przewodnika Górskiego w Gdańsku! To niepowtarzalna okazja do zdobycia uprawnień turystycznych, zdobycia szerokiej i praktycznej wiedzy o górach, poruszaniu się z mapą i kompasem, wędrówek po górach i Pomorzu oraz poznania wielu ludzi do wspólnych wypraw 😊 .

W ramach kursu m. in.:
Wyjazdy w góry,
Kurs Organizatora Turystyki PTTK,
Szkolenie z pierwszej pomocy,
Warsztaty z obs
ługi mapy i kompasu,
ędrówki po Pomorzu,
prelekcje o bezpiecze
ństwie w górach, meteorologii, geologii, przyrodzie, kulturze i architekturze regionu, mnóstwo ciekawostek,
spotkania,
ogniska,
wyj
ścia na piwo/herbatę,
wycieczki po Gda
ńsku.

Szkolenia/warsztaty są możliwe do odbycia poza Kursem. Wyjazdy i wycieczki również 😃.

Kurs poprowadzi Studenckie Koło Przewodników Turystycznych z Politechniki Gdańskiej.

Zapraszamy na SPOTKANIE ORGANIZACYJNE do Bratniaka (Gdańsk Wrzeszcz, Kampus Politechniki Gdańskiej, ul. Siedlicka 4, pok. 313), które odbędzie się 6 marca 2023 r. o godz. 18:00.
Szczegó
ły również na naszej www: https://www.skpt.gdansk.pl/aktualnosci-kursowe

Przybywajcie i zapraszajcie znajomych! Do zobaczenia!

Studenckie Koło Przewodników Turystycznych – krótko i zwięźle 😊

Studenckie Koło Przewodników Turystycznych działa na Politechnice Gdańskiej razem z Oddziałem Studenckim PTTK. Organizacja kursu przewodnickiego jest jednym z naszych działań statutowych. Nasza siedziba znajduje się w Bratniaku (kampus PG, ul. Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk) pok. 313.

Zajmujemy si
ę turystyką kwalifikowaną (szczególnie pieszą nizinną i pieszą górską). Popularyzujemy wiedzę o przyrodzie, historii i kulturze regionu Gdańskiego i regionów górskich. Upowszechniamy zasady kultury turystycznej i czynnego wypoczynku, a także propagujemy zasady ochrony przyrody, krajobrazu, zabytków oraz wartości kulturowych Kraju.

G
łównie organizujemy górskie obozy wędrowne i stacjonarne, piesze wędrówki po Pomorzu, ogniska, a także zwiedzanie Gdańska z naszymi kolegami przewodnikami. Robimy również Marsze na Orientację - Darżlub i Manewry. Czasami organizujemy też biwaki stacjonarne i wycieczki autokarowe ze zwiedzaniem zabytków. Prowadzimy kursy (Organizatora Turystyki, Przewodnika Górskiego Beskidzkiego) i szkolenia m.in. z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w górach, czy z orientacji w terenie bez GPS.